Доплата за умови праці при роботі за комп’ютером

2135

Запитання

Чи повинні доплачувати редактору сайту за шкідливі умови праці при постійній роботі (6-7 год. протягом дня) за комп’ютером? Якщо так, то в яких розмірах?

Відповідь

За умови дотримання Правил охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин, затверджених накзом Держгірпромнагляду від 26.03.2010 № 65, та ДСанПіН 3.3.2.007-98 робота з ПК не належить до категорії із шкідливими умовами праці. Тож доплата за умови праці за роботу з ПК не передбачена.

Водночас згідно зі статтею 7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-ХІІ роботодавець може додатково за свої кошти встановлювати працівникам за колективним договором (угодою, трудовим договором) пільги і компенсації, не передбачені законодавством.

Детальна відповідь експерта ТУТ


Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1405

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
58797

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40695