Атестація робочих місць на новоствореному підприємстві

584

Запитання

Як швидко потрібно провести атестацію робочих місць на новоствореному підприємстві, якщо добір працівників просувається повільно — дві-три особи за тиждень?

Відповідь


Атестацію робочих місць за умовами праці на новоствореному підприємстві потрібно провести якнайшвидше. Розберемося, чому це не залежить від кількості працівників.

Роботодавець зобов’язаний до початку роботи за трудовим договором поінформувати працівника під підпис про умови праці, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, можливі наслідки їх впливу на здоров’я, а також про права найманої особи на пільги та компенсації за роботу в таких умовах (ст. 29 Кодексу законів про працю України). Але без атестації робочих місць за умовами праці він цього зробити не зможе. А зможе лише попередити працівника, що конкретну інформацію про умови праці дізнаються після атестації робочих місць.

Атестацію робочих місць проводять відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 (далі — Порядок № 442). Для новоствореного підприємства така атестація вважається первинною.

Стаж роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, для відповідних працівників обчислюватимуть відповідно до пункту 4.4 Порядку застосування Списків № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 18.11.2005 № 383.

Інші пільги та компенсації надають з дати видання наказу про результати атестації робочих місць за умовами праці.

Без атестації робочих місць працівники не можуть отримувати пільги та компенсації за роботу із шкідливими умовами праці. Тому в інтересах і працівників, і роботодавця провести атестацію якнайшвидше.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
42720

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
12063

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
19724

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
10446

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
9141