Чи правомірно створити службу охорони праці, а з інженером з охорони праці укласти ЦПД

638

Запитання

Чи правомірно на підприємстві, де працює понад 100 працівників, створити службу з охорони праці, але інженером з охорони праці запросити стороннього спеціаліста та уклали з ним цивільно-правовий договір?

Відповідь


Ні,
неправомірно. Якщо створюєте службу охорони праці, укладіть з інженером з охорони праці трудовий договір. Чому так?

Єдиний порядок організації охорони праці в Україні встановлює Закон про охорону праці.

Вимоги до організації охорони праці на підприємстві залежать від кількості працівників:

  • 50 і більше — маєте створити службу охорони праці (ч. 1 ст. 15 Закону про охорону праці);
  • 20-49 — можете укласти з працівником трудовий договір за сумісництвом. Обов’язкова умова — такий працівник повинен мати відповідну підготовку (ч. 2 ст. 15 Закону про охорону праці);
  • до 20 — можете залучити стороннього спеціаліста на договірних засадах, який має відповідну підготовку та виконуватиме функції служби охорони праці (ч. 3 ст. 15 Закону про охорону праці).

Тобто укласти договір цивільно-правового характеру (ЦПХ), щоб виконувати функції служби охорони праці, можна за таких умов:

  • на підприємстві працює менше 20 працівників;
  • на підприємстві не створювали службу охорони праці;
  • для виконання функцій служби охорони праці залучили стороннього спеціаліста.

Наказ чи положення про створення служби охорони праці разом із договором ЦПХ про виконання функцій охорони праці — підстава для інспектора праці вказати на порушення — незадекларована праця в частині підміни трудових відносин цивільними. Штраф — 30 мінімальних зарплат (ст. 265 Кодексу законів про працю України).

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1645

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59899