Чи правомірно створити службу охорони праці, а з інженером з охорони праці укласти ЦПД

1052

Запитання

Чи правомірно на підприємстві, де працює понад 100 працівників, створити службу з охорони праці, але інженером з охорони праці запросити стороннього спеціаліста та уклали з ним цивільно-правовий договір?

Відповідь


Ні,
неправомірно. Якщо створюєте службу охорони праці, укладіть з інженером з охорони праці трудовий договір. Чому так?

Єдиний порядок організації охорони праці в Україні встановлює Закон про охорону праці.

Вимоги до організації охорони праці на підприємстві залежать від кількості працівників:

  • 50 і більше — маєте створити службу охорони праці (ч. 1 ст. 15 Закону про охорону праці);
  • 20-49 — можете укласти з працівником трудовий договір за сумісництвом. Обов’язкова умова — такий працівник повинен мати відповідну підготовку (ч. 2 ст. 15 Закону про охорону праці);
  • до 20 — можете залучити стороннього спеціаліста на договірних засадах, який має відповідну підготовку та виконуватиме функції служби охорони праці (ч. 3 ст. 15 Закону про охорону праці).

Тобто укласти договір цивільно-правового характеру (ЦПХ), щоб виконувати функції служби охорони праці, можна за таких умов:

  • на підприємстві працює менше 20 працівників;
  • на підприємстві не створювали службу охорони праці;
  • для виконання функцій служби охорони праці залучили стороннього спеціаліста.

Наказ чи положення про створення служби охорони праці разом із договором ЦПХ про виконання функцій охорони праці — підстава для інспектора праці вказати на порушення — незадекларована праця в частині підміни трудових відносин цивільними. Штраф — 30 мінімальних зарплат (ст. 265 Кодексу законів про працю України).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21287

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14324

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838