Гарантійний, граничний та призначений строк експлуатації: у чому різниця

1891

Запитання

Чи правильно ви вживаєте терміни «гарантійний», «граничний» та «призначений» строк експлуатації? Яка між ними різниця?

Відповідь

Час перевірити, чи всі документи з охорони праці у вас в порядку

Гарантійний строк експлуатації виробничого обладнання — проміжок часу, протягом якого виробник забезпечує гарантійні зобов’язання щодо використання за призначенням виробничого обладнання. Гарантійний строк об’єкта будівництва визначає проектна документація або договір на будівництво. Якщо такий строк не визначений, він становить 10 років від дня, коли замовник прийняв об’єкт.

Граничний строк експлуатації виробничого обладнання — проміжок часу, у разі досягнення якого експлуатувати виробниче обладнання не доцільно або економічно не вигідно. Такий строк визначає експлуатаційна документація заводу-виробника. Якщо ж він не визначений — нормативні документи, що регламентують умови експлуатації цього обладнання.

Призначений строк служби виробничого обладнання — календарна тривалість, у разі досягнення якої виробниче обладнання виводять з експлуатації незалежно від його технічного стану. За наявності агресивних умов експлуатації — наприклад, інтенсивний режим роботи, підвищена вологість — призначений строк виробничого обладнання можна зменшити. Такий строк визначає експлуатаційна документація заводу-виробника. Якщо він не визначений — нормативні документи, що регламентують умови експлуатації цього обладнання.

Терміни «граничний строк» та «призначений строк» мають однаковий зміст. Після того, як виробниче обладнання досягло граничного або призначеного строку експлуатації, за результатами експертного обстеження можна встановити новий строк його експлуатації. Остаточне рішення про припинення експлуатації виробничого обладнання приймає його власник.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
2954

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
34188

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
42499

Зразок Положення про енергетичну службу підприємства

Щоб забезпечити належне функціонування підприємства, яке є споживачем енергоресурсів, розробіть та затвердьте Положення про енергетичну службу. Щоб зробити це правильно, скористайтеся зразком Положення, наведеним у статті.
9733

Наказ про призначення відповідальних за безпечну експлуатацію генератора

Наказ стане у пригоді, щоб організовувати на підприємстві безпечне експлуатування генераторів. Адаптуйте зразок наказу про призначення відповідального за безпечну експлуатацію електрогенератора до потреб свого підприємства і використовуйте в роботі.
23325