Гарантійний, граничний та призначений строк експлуатації: у чому різниця

1102

Запитання

Чи правильно ви вживаєте терміни «гарантійний», «граничний» та «призначений» строк експлуатації? Яка між ними різниця?

Відповідь

Час перевірити, чи всі документи з охорони праці у вас в порядку

Гарантійний строк експлуатації виробничого обладнання — проміжок часу, протягом якого виробник забезпечує гарантійні зобов’язання щодо використання за призначенням виробничого обладнання. Гарантійний строк об’єкта будівництва визначає проектна документація або договір на будівництво. Якщо такий строк не визначений, він становить 10 років від дня, коли замовник прийняв об’єкт.

Граничний строк експлуатації виробничого обладнання — проміжок часу, у разі досягнення якого експлуатувати виробниче обладнання не доцільно або економічно не вигідно. Такий строк визначає експлуатаційна документація заводу-виробника. Якщо ж він не визначений — нормативні документи, що регламентують умови експлуатації цього обладнання.

Призначений строк служби виробничого обладнання — календарна тривалість, у разі досягнення якої виробниче обладнання виводять з експлуатації незалежно від його технічного стану. За наявності агресивних умов експлуатації — наприклад, інтенсивний режим роботи, підвищена вологість — призначений строк виробничого обладнання можна зменшити. Такий строк визначає експлуатаційна документація заводу-виробника. Якщо він не визначений — нормативні документи, що регламентують умови експлуатації цього обладнання.

Терміни «граничний строк» та «призначений строк» мають однаковий зміст. Після того, як виробниче обладнання досягло граничного або призначеного строку експлуатації, за результатами експертного обстеження можна встановити новий строк його експлуатації. Остаточне рішення про припинення експлуатації виробничого обладнання приймає його власник.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

У статті наводимо приклад Акта-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки на території підприємства (структурного підрозділу, дільниці), який ви можете адаптувати до умов вашого підприємства.
3608

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
940