Гарантійний, граничний та призначений строк експлуатації: у чому різниця

2347

Запитання

Чи правильно ви вживаєте терміни «гарантійний», «граничний» та «призначений» строк експлуатації? Яка між ними різниця?

Відповідь

Час перевірити, чи всі документи з охорони праці у вас в порядку

Гарантійний строк експлуатації виробничого обладнання — проміжок часу, протягом якого виробник забезпечує гарантійні зобов’язання щодо використання за призначенням виробничого обладнання. Гарантійний строк об’єкта будівництва визначає проектна документація або договір на будівництво. Якщо такий строк не визначений, він становить 10 років від дня, коли замовник прийняв об’єкт.

Граничний строк експлуатації виробничого обладнання — проміжок часу, у разі досягнення якого експлуатувати виробниче обладнання не доцільно або економічно не вигідно. Такий строк визначає експлуатаційна документація заводу-виробника. Якщо ж він не визначений — нормативні документи, що регламентують умови експлуатації цього обладнання.

Призначений строк служби виробничого обладнання — календарна тривалість, у разі досягнення якої виробниче обладнання виводять з експлуатації незалежно від його технічного стану. За наявності агресивних умов експлуатації — наприклад, інтенсивний режим роботи, підвищена вологість — призначений строк виробничого обладнання можна зменшити. Такий строк визначає експлуатаційна документація заводу-виробника. Якщо він не визначений — нормативні документи, що регламентують умови експлуатації цього обладнання.

Терміни «граничний строк» та «призначений строк» мають однаковий зміст. Після того, як виробниче обладнання досягло граничного або призначеного строку експлуатації, за результатами експертного обстеження можна встановити новий строк його експлуатації. Остаточне рішення про припинення експлуатації виробничого обладнання приймає його власник.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44591

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
37532

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
109872