Порядок встановлення професійного захворювання

2083

Запитання

У працівника запідозрили професійне захворювання. Який документ складають у такому випадку?

Відповідь

Усі випадки хронічних професійних захворювань незалежно від строку їх настання підлягають розслідуванню відповідно до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232 (далі — Порядок).

У разі підозри на професійне захворювання лікувально-профілактичний заклад направляє працівника на консультацію до лікаря-профпатолога з документами, перелік яких визначено у Додатку 14 до Порядку.

У подальшому лікувально-профілактичний заклад, куди звернувся хворий, надсилає запит на складання санітарно-гігієнічної характеристики умов праці до територіального органу Держпраці за місцезнаходженням підприємства, де працює (працював) хворий.

СкачатиЗразок оформлення запиту на складання санітарно-гігієнічної характеристики умов праці

Санітарно-гігієнічна характеристика умов праці є одним із документів, з урахуванням якого в кожному конкретному випадку вирішується питання про зв’язок хронічного захворювання (отруєння) з впливом виробничих факторів і трудового процесу з метою встановлення діагнозу хронічного професійного захворювання (отруєння).

Для складання санітарно-гігієнічної характеристики територіальний орган Держпраці за місцезнаходженням підприємства, де працює (працював) хворий, надсилає припис роботодавцю для надання необхідних документів за встановленою формою.

Для встановлення остаточного діагнозу та зв’язку захворювання із впливом шкідливих факторів виробничого середовища і трудового процесу лікар-профпатолог направляє хворого до спеціалізованого профпатологічного лікувально-профілактичного закладу з відповідними документами.

Порядок встановлення професійного захворювання Пройдіть швидкий тест для перевірки своїх знань з охорони праці:

Перевірте свої знання з охорони праці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Оптимальні та допустимі мікрокліматичні умови

Залежно від періоду року та категорії робіт законодавством встановлено оптимальні та допустимі величини температури, відносної вологості та швидкості руху повітря, яких потрібно дотримуватися у робочій зоні виробничих приміщень. Дізнайтеся більше про оптимальні та допустимі мікрокліматичні умови зі статті.
34454

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до граничнодопустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які бувають шкідливі виробничі фактори — далі у статті.
213586

Виробнича вібрація: охорона праці

Що таке виробнича вібрація? В якому нормативному акті містяться санітарні норми виробничої вібрації. Яка існує класифікація виробничої вібрації та методика її вимірювання. Про це, а також про заходи, які допоможуть зменшити серйозні наслідки впливу вібрації на працівників, — далі у статті.
23309

Як надати потерпілому першу допомогу при перегріванні

Перегрівання виникає через розлад терморегуляції організму за тривалої дії на нього високої температури. Якщо у спекотну погоду працівник раптово зблід, скаржиться на слабкість та запаморочення, це можуть бути ознаки перегрівання. Як надати йому допомогу?
3775

Поліноз або алергія на цвіт

Усім, хто працює на відкритих майданчиках потрібно знати, як діяти, якщо алергія на цвіт стає на заваді роботі. Про те, які симптоми алергії на цвіт, хто у групі ризику, як лікують це захворювання, розповідає експерт.
13504