Відповідь
Процес розробки та затвердження робочих програм і обов’язкових навчальних планів для відповідної перепідготовки працівників – у компетенції роботодавців. Вони мотивуються однойменною основою для підготовки кадрів по відповідним професіям та державним стандартам із конкретної професійної тематики (п. 2.4 Положення про професійне навчання працівників на виробництві, яке затверджує наказ Мінпраці, Мінсоцполітики та МОН України № 127/151 від 26.03.2001).
Керівник підрозділу вправі затвердити створену навчальну робочу програму з певної дисципліни. Мова йде про людину, до основних повноважень якої, відносяться функції та завдання з метою професійного росту робітників організації (п. 2.1.2 Положення, в якому йдеться про правильну організацію та здійснення навчально-виробничої процедури в умовах виробництва, що стверджується наказом МОН та Мінпраці України № 500/861 від 27.12.2006).
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
Скачайте зразок наказу про організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, розроблений експертом. Адаптуйте наказ до умов вашого підприємства.
Дізнайтесь зі статті про методики навчання та міжнародні стандарти, алгоритм MARCH, а також скачайте протокол навчання медичного персоналу з тактичної медицини
Які обов’язки для керівників підприємств та осіб, котрі проводять навчання, передбачені документом? Та як за новим порядком проводити інструктажі з пожежної безпеки — розкажемо у статті.