Відповідь
Процес розробки та затвердження робочих програм і обов’язкових навчальних планів для відповідної перепідготовки працівників – у компетенції роботодавців. Вони мотивуються однойменною основою для підготовки кадрів по відповідним професіям та державним стандартам із конкретної професійної тематики (п. 2.4 Положення про професійне навчання працівників на виробництві, яке затверджує наказ Мінпраці, Мінсоцполітики та МОН України № 127/151 від 26.03.2001).
Керівник підрозділу вправі затвердити створену навчальну робочу програму з певної дисципліни. Мова йде про людину, до основних повноважень якої, відносяться функції та завдання з метою професійного росту робітників організації (п. 2.1.2 Положення, в якому йдеться про правильну організацію та здійснення навчально-виробничої процедури в умовах виробництва, що стверджується наказом МОН та Мінпраці України № 500/861 від 27.12.2006).
Типове положення про навчання з питань охорони праці встановлює вимоги щодо організації навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників підприємства.
За яких умов працівникам підприємства потрібно проводити спеціальне навчання і перевірку знань з питань охорони праці? Як це врегульовано у законодавстві? Дізнайтеся відповіді зі статті.
Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
Дізнайтесь зі статті про методики навчання та міжнародні стандарти, алгоритм MARCH, а також скачайте протокол навчання медичного персоналу з тактичної медицини
Коли потрібно проводити первинний інструктаж з охорони праці на підприємстві? Якими нормативними актами передбачено його проведення? За якою програмою проводити цей інструктаж? Щоб ви не розмірковували над цими питаннями, готові відповіді та зразки для скачування — у статті.