Відповідь
Процес розробки та затвердження робочих програм і обов’язкових навчальних планів для відповідної перепідготовки працівників – у компетенції роботодавців. Вони мотивуються однойменною основою для підготовки кадрів по відповідним професіям та державним стандартам із конкретної професійної тематики (п. 2.4 Положення про професійне навчання працівників на виробництві, яке затверджує наказ Мінпраці, Мінсоцполітики та МОН України № 127/151 від 26.03.2001).
Керівник підрозділу вправі затвердити створену навчальну робочу програму з певної дисципліни. Мова йде про людину, до основних повноважень якої, відносяться функції та завдання з метою професійного росту робітників організації (п. 2.1.2 Положення, в якому йдеться про правильну організацію та здійснення навчально-виробничої процедури в умовах виробництва, що стверджується наказом МОН та Мінпраці України № 500/861 від 27.12.2006).
Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
Найважливіша інформація для роботодавців щодо організації навчання з охорони праці на підприємстві: тематичний план і програма навчання з питань охорони праці, документи, потрібні для проведення навчання та перевірки знань з ОП, нормативне регулювання.
Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
Дізнайтеся зі статті як організувати проведення стажування, хто його має проходити, кого можна увільнити від його проходження та за яких умов працівника допустять до самостійної роботи.