Хто проводить вступний інструктаж, якщо інженер з охорони праці звільнився?

1563

Запитання

Відповідь

Давайте розглянемо на прикладі

Приклад

Один із останніх вступних інструктажів з охорони праці з новими робітниками був проведений у січні. Інспектор з питань захисту трудової діяльності був звільнений у наступному місяці (лютому). Новий інженер розпочав роботу у березні. Таким чином, вступних інструктажів за цей період не було. Як саме це можна вирішити?

Законодавством передбачено, що основна відповідальність з приводу роботи системи управління з охорони праці на виробництві, лягає на плечі роботодавця. Окрім того, він повинен виокремити відповідні служби та призначити певних посадових осіб, що будуть врегульовувати та координувати це питання. Роботодавцю необхідно прийняти та затвердити інструкції щодо їх обов’язків, сфер відповідальності, прав та контролювати непорушність виконання всіх встановлених умов (ст.13 ЗУ № 2694-XII «Про охорону праці» затверджений 14.10.1992).

При відсутності головуючого служби охорони праці, вступний інструктаж з однойменних питань має здійснити керівник організації. Це стосується і нового керівника служби охорони праці, що зобов’язується прослухати вступний інструктаж. Відносно законодавчих вимог, слід зауважити, що інструктаж на робочому об’єкті чи місці не повинен надаватися перед прослуховуванням повноцінного вступного інструктажу.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
77655

Організація вступного інструктажу з питань охорони праці на підприємстві

Вступний інструктаж з охорони праці є обов’язковим для кожного, без винятку, працівника. Приступати до роботи, не прослухавши цей інструктаж, — заборонено. Про які особливості проведення вступного інструктажу з охорони праці на робочому місці потрібно знати — розповідає експерт.
132510

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
930

Заповнюємо журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці у 2023 / 2024 роках та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
179674

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
12918