Чи в праві керівники філій надавати вступні інструктажі своїм працівникам?

518

Запитання

Відповідь

Для того, щоб розібратися в цьому питанні, розпочнему з прикладу.

Приклад

Підприємство (з головним офісом та його філіями) локалізується в різних містах спільного регіону. Кожна особа, яка влаштовується у філію, має відвідати центральний офіс для прослуховування курсу вступного інструктажу. Слід зауважити, що у філіях суттєво різняться робочі умови. Чи можна довірити донесення вступного інструктажу з охорони праці керівникам цих філіалів (вони отримали посвідчення, пройшли належне навчання та випробування із даної тематики)?

Типове положення зазначає, що не лише фахівець служби охорони праці має право провести вступний інструктаж. Це може зробити інший спеціаліст, що уповноважений наказом по підприємству, вже пройшов навчання та випробування знань з однойменних питань. Дозволено обрати іншу людину, яка займатиметься інструктажем (у даному випадку – керівник філіалу). Слід зауважити, що дана ситуація актуальна лише при умові відсутності головуючого служби охорони праці.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
77750

Організація вступного інструктажу з питань охорони праці на підприємстві

Вступний інструктаж з охорони праці є обов’язковим для кожного, без винятку, працівника. Приступати до роботи, не прослухавши цей інструктаж, — заборонено. Про які особливості проведення вступного інструктажу з охорони праці на робочому місці потрібно знати — розповідає експерт.
132629

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
961

Заповнюємо журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці у 2023 / 2024 роках та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
179825

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
12928