Оплата праці під час простою на підприємстві

811

Запитання

Чи зберігається за працівником заробітна плата під час періоду простою на підприємстві?

Відповідь

У Кодексі законів про працю України (далі – КЗпП) визначено, що простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних умов, потрібних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ч.1 ст. 34).

Під час простою працівника можуть перевести на іншу роботу в межах того самого підприємства на весь час простою, однак для цього потрібна його згода. При визначенні виду роботи враховуються спеціальність і кваліфікація особи. Якщо працівника переводять на інше підприємство, повинні виконуватися дві умови:

  • таке підприємство має бути розташоване у тій самій місцевості;
  • строк роботи на ньому не повинен перевищувати один місяць.

Важливо!

До трудової книжки не вносяться відомості про тимчасове переведення на іншу роботу, якщо воно пов’язане з простоєм на підприємстві.

Як має оплачуватися час простою працівнику? Тут все залежить від того, з чиєї вини такий простій відбувся. Якщо винен працівник, цей період йому не оплачується. Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). Однак, укладаючи колективний договір, для таких випадків можна передбачити й іншу суму, яка буде вища за ту, що фігурує в законі.

Згідно з ч. 2 ст. 113 КЗпП працівник зобов’язаний повідомити про початок простою (якщо не йдеться про простій підрозділу або всього підприємства) власника, уповноважений ним орган, бригадира, майстра або інших посадових осіб.

За інформацією Держпраці в Івано-Франківській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
957

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64681