Чи безпечно працювати з ксероксом

1717

Запитання

Які шкідливі чинники можуть впливати на працівника при роботі із копіювальною технікою?

Відповідь

Природно, що при роботі будь-якого, у тому числі і копіювального устаткування, виникає ряд чинників, здатних вплинути на організм людини.

Надмірне тепло

Найбільші неприємності походять від нагріву апарату. Середній апарат виділяє під час роботи приблизно 1 кВт тепла, яке вентиляторами машини виводиться назовні. Утворюється запах від нагрітого механізму, пластмаси. Папір, на який копіюють, сильно нагрівається, з нього випаровуються різні смоли, просочення. Сидіти поряд з копіювальним апаратом неприємно. Менше всього нагріваються персональні копіювальні апарати і принтери, їх вплив на довкілля практично непомітно.

Озон та його вплив

Найбільш активний озон – газ, що утворюється при іонізації повітря всередині апарату в процесі заряду фотобарабана, перенесення зображення на папір і так далі, при цьому разом з озоном виділяється оксид азоту. У невеликих дозах озон корисний для здоров'я, але є сильним окислювачем. У невеликому приміщенні за відсутності вентиляції і при виконанні великого об'єму робіт концентрація озону і оксиду азоту в повітрі може стати надмірною. Для нейтралізації цих газів в апаратах є озонові фільтри. Ці фільтри потрібно вчасно міняти.

Властивості тонера

Тонер не токсичний. Головним чином він складається з вуглецю з додаванням полімерів, неорганічних речовин і, в деяких випадках, оксиду заліза. Головний його недолік – це дуже дрібнодисперсний і леткий порошок, за «біологічними» властивостями понад усе схожий на вугільний пил. Якщо його не розсипати і не вдихати, жодної шкоди він не принесе.

При закріпленні тонера виділяється незначна кількість окислу вуглецю (чадний газ).

Інші подразники

Лазерне випромінювання, про яке попереджають численні джерела, може викликати незначне подразнення очей або тимчасове пошкодження окремих ділянок сітчатки.

Набагато небезпечніше дуже яскраве світло від лампи експонування. Тут все зрозуміло: не дивіться на включену лампу і не працюйте з відкритою кришкою скла експонування.

У деяких апаратах використовується силіконове масло. Ця речовина шкідлива для організму, але масло знаходиться всередині машини і назовні не потрапляє.

Джерело: офіційний сайт Управління Держпраці в Миколаївській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844