Заміна протишумових навушників берушами: чи можливо

926

Запитання

Відповідь

Відповідно до Санітарних норм виробничого шуму, ультразвуку та інфразвуку (ДСН 3.3.6.037-99) визначають клас умов праці та здійснюють контроль за рівнем виробничого шуму.

Вибір засобів захисту органів слуху залежить від характеру звуку, визначеного за результатами атестації робочих місць.

Шумозахисні навушники захищають від шуму низької, середньої та високої частоти. Їх використовують, наприклад, під час роботи на пилорамах, машиністи на молотах і пресах.

Протишумові вкладиші типу беруші захищають органи слуху від дії високочастотного шуму.

Отже, не можна замінити протишумові навушники на протишумові заглушки (вкладиші), оскільки ці засоби розраховані для захисту від шуму різної частоти.

Вибір та використання засобів захисту органів слуху визначає ДСТУ EN 458:2005 «Засоби індивідуального захисту органів слуху. Рекомендації щодо вибору, використання, догляду та обслуговування». Є сім державних стандартів ДСТУ EN 352-1-2002 «Засоби індивідуального захисту органу слуху. Вимоги безпеки i випробування. Частина 1. Шумозахисні навушники», ДСТУ EN 352-2-2002 «Засоби індивідуального захисту органу слуху. Вимоги безпеки i випробовування. Частина 2. Протишумові вкладки», ДСТУ EN 352-3-2002 «Засоби індивідуального захисту органів слуху. Вимоги безпеки і випробування. Частина 3. Шумозахисні навушники, приєднані до промислової захисної каски», ДСТУ EN 352-4-2002 «Засоби індивідуального захисту органів слуху. Вимоги безпеки і випробування. Частина 4. Звукозалежні протишумові навушники», ДСТУ EN 352-5-2002 «Засоби індивідуального захисту органів слуху. Вимоги безпеки та випробування. Частина 5. Навушники протишумові з системою активного зниження шуму», ДСТУ EN 352-6-2002 «Засоби індивідуального захисту органів слуху. Вимоги безпеки та випробування. Частина 6. Навушники протишумові з електричним звуковим вхідним контуром», ДСТУ EN 352-7-2002 «Засоби індивідуального захисту органів слуху. Вимоги безпеки та випробування. Частина 7. Вкладки протишумові різнезалежні».

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Спецвзуття: як використовувати та зберігати

На підприємствах, діяльність яких пов’язана з небезпечними роботами, працівникам видають спеціальне взуття та одяг. У статті розповімо про види спецвзуття, як здійснюється його облік, як правильно зберігати спецвзуття та доглядати за ним.
8171

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
63558

Основні засоби захисту від радіації

Організм людини не відчуває іонізуючого випромінювання. Тому для захисту від шкідливого впливу радіоактивних речовин використовують засоби захисту від радіації. Які бувають види засобів індивідуального захисту від радіації — далі в статті.
41416