Заміна протишумових навушників берушами: чи можливо

436

Запитання

Відповідь

Відповідно до Санітарних норм виробничого шуму, ультразвуку та інфразвуку (ДСН 3.3.6.037-99) визначають клас умов праці та здійснюють контроль за рівнем виробничого шуму.

Вибір засобів захисту органів слуху залежить від характеру звуку, визначеного за результатами атестації робочих місць.

Шумозахисні навушники захищають від шуму низької, середньої та високої частоти. Їх використовують, наприклад, під час роботи на пилорамах, машиністи на молотах і пресах.

Протишумові вкладиші типу беруші захищають органи слуху від дії високочастотного шуму.

Отже, не можна замінити протишумові навушники на протишумові заглушки (вкладиші), оскільки ці засоби розраховані для захисту від шуму різної частоти.

Вибір та використання засобів захисту органів слуху визначає ДСТУ EN 458:2005 «Засоби індивідуального захисту органів слуху. Рекомендації щодо вибору, використання, догляду та обслуговування». Є сім державних стандартів ДСТУ EN 352-1-2002 «Засоби індивідуального захисту органу слуху. Вимоги безпеки i випробування. Частина 1. Шумозахисні навушники», ДСТУ EN 352-2-2002 «Засоби індивідуального захисту органу слуху. Вимоги безпеки i випробовування. Частина 2. Протишумові вкладки», ДСТУ EN 352-3-2002 «Засоби індивідуального захисту органів слуху. Вимоги безпеки і випробування. Частина 3. Шумозахисні навушники, приєднані до промислової захисної каски», ДСТУ EN 352-4-2002 «Засоби індивідуального захисту органів слуху. Вимоги безпеки і випробування. Частина 4. Звукозалежні протишумові навушники», ДСТУ EN 352-5-2002 «Засоби індивідуального захисту органів слуху. Вимоги безпеки та випробування. Частина 5. Навушники протишумові з системою активного зниження шуму», ДСТУ EN 352-6-2002 «Засоби індивідуального захисту органів слуху. Вимоги безпеки та випробування. Частина 6. Навушники протишумові з електричним звуковим вхідним контуром», ДСТУ EN 352-7-2002 «Засоби індивідуального захисту органів слуху. Вимоги безпеки та випробування. Частина 7. Вкладки протишумові різнезалежні».

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
19118

Основні засоби захисту від радіації

Організм людини не відчуває іонізуючого випромінювання. Тому для захисту від шкідливого впливу радіоактивних речовин використовують засоби захисту від радіації. Які бувають види засобів індивідуального захисту від радіації — далі в статті.
34142

Як діяти у разі радіаційної небезпеки

Правильні дії у разі радіаційної аварії допоможуть вберегтися від наслідків викиду радіації. Головне – позбутися паніки і бути обізнаним. Наша стаття — вам у поміч.
16882

Визначаємо строк служби протигазових ЗІЗОД

Невміла чи безвідповідальна експлуатація засобів індивідуального захисту органів дихання можуть призвести до погіршення самопочуття працівників та розвитку професійних захворювань органів дихання. Щоб цього не трапилося, важливо не перевищувати строк служби ЗІЗОД.
4413

Види захисних рукавиць

Для захисту працівників від виробничих ризиків існує велика кількість видів захисних рукавиць. Зі статті ви дізнайтесь, які існують види захисних рукавиць за технологією виготовлення та за ступенем тактильної чутливості.
5447