Заповнення графи «Перелік основних НПАОП, за якими проводилася перевірка знань» форми Протоколу засідання комісії

2565

Запитання

Відповідь

Працівники мають проходити навчання і перевірку знань з питань охорони праці щодо тих робіт, які входять до їх функціональних обов’язків, безпосередньо на підприємстві. Це передбачено Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, що затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15.

У Типовому положенні не роз’яснено порядок заповнення графи «Перелік основних нормативно-правових актів з охорони праці, за якими проводилася перевірка знань» форми Протоколу, тобто не встановлено обов’язковості визначення окремих розділів НПАОП, але й не заборонено їх зазначати. Оскільки перелік нормативно-правових актів з охорони праці, за якими проводиться перевірка знань, може бути великий, то у цій графі після основних НПАОП може бути зазначено, наприклад: «та інші НПАОП згідно з Програмою навчання з питань охорони праці посадових осіб». Програму навчання з питань охорони праці посадових осіб розробляють на підставі типової з урахуванням конкретних видів робіт, виробничих умов, функціональних обов’язків працівників, тобто вона містить перелік конкретних розділів НПАОП (у такому разі до Протоколу слід додавати цю Програму).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання і перевірка знань з охорони праці працівників закладів освіти

Чинне законодавство вимагає, щоб працівники протягом трудової діяльності проходили навчання і перевірку знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Про те, як організувати навчання і перевірку знань з охорони праці працівників закладів освіти, — далі у статті.
13043

Як організувати стажування (дублювання) на робочому місці

У статті разом з експертом з’ясуємо, як організувати проведення стажування, хто його має проходити, кого можна увільнити від його проходження та за яких умов працівника допустять до самостійної роботи.
15317

Зразок Програми вступного інструктажу з охорони праці

Що таке програма вступного інструктажу з охорони праці? Як скласти програму вступного інструктажу з охорони праці на підприємстві? Який перелік перелік питань вступного інструктажу розглядається в програмі? Щоб зекономити ваш час, пропонуємо скачати готовий зразок програми, розроблений експертом.
94954

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
27351