Прийом на роботу та навчання інженера з охорони праці

2376

Запитання

Відповідь

Згідно Типового положення, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255, службу охорони праці створюють на підприємствах, де працює 50 і більше осіб. На підприємствах, у штаті яких менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва (суміщення) особи, які мають відповідну підготовку. Якщо на підприємстві працює менше 20 осіб, для виконання функцій служби охорони праці дозволено залучати на договірних засадах спеціалістів з інших підприємств, які мають виробничий стаж роботи не менше 3-х років і пройшли навчання з охорони праці.

Відповідно до пункту 1.6 Положення № 255, працівники служби охорони праці мають проходити навчання і перевірку знань під час прийняття на роботу та періодично раз на 3 роки.

Отже, допуск до виконання обов’язків інженера з охорони праці можливий лише після проходження навчання та перевірки знань з питань охорони праці.

На підприємстві, штат якого складають 5 осіб, інженером з охорони праці за договором може бути стороння особа (у тому числі й пенсіонер), який пройшов навчання з охорони праці та має виробничий стаж роботи не менше 3-х років.

Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджене Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15, не передбачає форми договору (це може бути трудовий договір та цивільно-правовий договір). Чинне законодавство не забороняє укладати цивільно-правовий договір з керівником служби охорони праці, проте в такому разі на працівника не буде поширюватися Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII. Такий керівник служби охорони праці буде фактично виконувати функції незалежного аудитора та не матиме жодних соціальних гарантій, та як стороння особа повинен виконувати контролюючі функції тільки через керівника підприємства, з яким був укладений договір.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21287

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14324

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838