Вимоги щодо тривалості технологічних перерв

691

Запитання

Відповідь

За результатами вимірювань складових мікроклімату відповідно до ДСН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень» або на основі загального показника теплового навантаження середовища — ТНС-індекс (за наявності теплового опромінення не вище 1000 Вт/м² для виробничих приміщень незалежно від пори року та відкритих територій у теплу пору року) дається гігієнічна оцінка мікроклімату.

Якщо мікрокліматичні умови перевищують допустимі параметри, внутрішньозмінний режим праці та відпочинку організовують за рахунок тривалості робочого часу:

  • у разі перевищення допустимого рівня температури повітря тривалість регламентованих перерв становить не менше 10% робочого часу на кожні 2 °С перевищення;
  • при перевищенні допустимого рівня температури повітря та відносній вологості вище 75%, тривалість регламентованих перерв має бути не менше 20% робочого часу;
  • у разі теплового опромінення інтенсивністю понад 350 Вт/м2 та опроміненні понад 25% поверхні тіла тривалість безперервної роботи та регламентованих перерв встановлюється відповідно до норм таблиці 4 ДСН 3.3.6.042-99.

Робочий час працівників, які проводять ремонтні роботи у замкненому просторі виробничого устаткування (наприклад, печах, ковшах, регенераторах), де температура повітря від +28 °С до +40 °С і температура огороджень до +45 °С, має бути організований відповідно до норм таблиці 5 ДСН 3.3.6.042-99.

Взимку працівники, які проводять роботи за температури зовнішнього повітря від -20 ºС, повинні мати можливість обігріву протягом 10 хвилин кожної години роботи.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як правильно залучати працівників до надурочних робіт

Перш ніж навантажити працівників додатковою роботою, потрібно звіритися із законодавством, яке визначає порядок застосування надурочних робіт. Що змінилося під час воєнного стану — дізнайтеся зі статті.
14382

Тривалість робочого часу

Тривалість робочого часу - це гарантія того, що працівник не буде вимушений працювати надмірно, що може призвести до перевтоми, зниження працездатності та погіршення стану здоров'я. Яка максимальна тривалість робочого часу? Чи змінилась тривалість робочого часу під час військового стану? Відповіді на ці та інші питання, пов’язані з балансом робочого часу, — у статті.
46105

Перенесення робочих днів

Щороку Кабмін видає розпорядження про перенесення робочих днів. Через військовий стан в Україні діють інші норми законодавства. Дізнайтеся, більше про них зі статті.
30082