Відповідальність роботодавця як страхувальника

478

Запитання

Яку відповідальність несе роботодавець як страхувальник?

Відповідь

Положеннями статті 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі – Закон № 1105) визначено, що роботодавець несе відповідальність за:

  • порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення;
  • несвоєчасне подання або неподання відомостей, встановлених Законом № 1105;
  • подання недостовірної інформації про використання коштів Фонду;
  • шкоду, заподіяну застрахованим особам або Фонду внаслідок невиконання або неналежного виконання обов’язків, визначених цим Законом № 1105.

Ознайомтеся із обов’язковими звітами з охорони праці, щоб уникнути порушень

Санкції за порушення

У випадку порушення порядку використання страхових коштів роботодавець має:

  • відшкодувати Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг;
  • сплатити штраф у розмірі 50% такої суми.

За несвоєчасне (або не в повному обсязі) повернення страхових коштів на роботодавця накладається штраф у розмірі 10% цієї суми. Разом із цим на суми несвоєчасно (або не в повному обсязі) повернутих страхових коштів і штрафів нараховується пеня в розмірі 0,1% відповідних сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Не сплачені своєчасно штрафи стягуються із страхувальника в дохід Фонду в порядку, встановленому законом. Право застосовувати фінансові санкції та накладати адміністративні штрафи від імені Фонду мають:

  • директор виконавчої дирекції Фонду;
  • заступники директора виконавчої дирекції Фонду;
  • керівники робочих органів Фонду та їх заступники.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
56611

Cистема управління охороною праці (СУОП)

Що таке система управління охороною праці на підприємстві або СУОП та для чого її впроваджувати? Які питання повинна регулювати ця система та як визначити її ефективність? Дізнайтеся більше зі статті.
41757

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
164

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
80499