Відповідальність роботодавця як страхувальника

529

Запитання

Яку відповідальність несе роботодавець як страхувальник?

Відповідь

Положеннями статті 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі – Закон № 1105) визначено, що роботодавець несе відповідальність за:

  • порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення;
  • несвоєчасне подання або неподання відомостей, встановлених Законом № 1105;
  • подання недостовірної інформації про використання коштів Фонду;
  • шкоду, заподіяну застрахованим особам або Фонду внаслідок невиконання або неналежного виконання обов’язків, визначених цим Законом № 1105.

Ознайомтеся із обов’язковими звітами з охорони праці, щоб уникнути порушень

Санкції за порушення

У випадку порушення порядку використання страхових коштів роботодавець має:

  • відшкодувати Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг;
  • сплатити штраф у розмірі 50% такої суми.

За несвоєчасне (або не в повному обсязі) повернення страхових коштів на роботодавця накладається штраф у розмірі 10% цієї суми. Разом із цим на суми несвоєчасно (або не в повному обсязі) повернутих страхових коштів і штрафів нараховується пеня в розмірі 0,1% відповідних сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Не сплачені своєчасно штрафи стягуються із страхувальника в дохід Фонду в порядку, встановленому законом. Право застосовувати фінансові санкції та накладати адміністративні штрафи від імені Фонду мають:

  • директор виконавчої дирекції Фонду;
  • заступники директора виконавчої дирекції Фонду;
  • керівники робочих органів Фонду та їх заступники.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
111400

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
16774

Аудит охорони праці

Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
22854

Зразок відповіді на припис інспектора праці

За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.
30517