Відповідальність роботодавця як страхувальника

336

Запитання

Яку відповідальність несе роботодавець як страхувальник?

Відповідь

Положеннями статті 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі – Закон № 1105) визначено, що роботодавець несе відповідальність за:

  • порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення;
  • несвоєчасне подання або неподання відомостей, встановлених Законом № 1105;
  • подання недостовірної інформації про використання коштів Фонду;
  • шкоду, заподіяну застрахованим особам або Фонду внаслідок невиконання або неналежного виконання обов’язків, визначених цим Законом № 1105.

Ознайомтеся із обов’язковими звітами з охорони праці, щоб уникнути порушень

Санкції за порушення

У випадку порушення порядку використання страхових коштів роботодавець має:

  • відшкодувати Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг;
  • сплатити штраф у розмірі 50% такої суми.

За несвоєчасне (або не в повному обсязі) повернення страхових коштів на роботодавця накладається штраф у розмірі 10% цієї суми. Разом із цим на суми несвоєчасно (або не в повному обсязі) повернутих страхових коштів і штрафів нараховується пеня в розмірі 0,1% відповідних сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Не сплачені своєчасно штрафи стягуються із страхувальника в дохід Фонду в порядку, встановленому законом. Право застосовувати фінансові санкції та накладати адміністративні штрафи від імені Фонду мають:

  • директор виконавчої дирекції Фонду;
  • заступники директора виконавчої дирекції Фонду;
  • керівники робочих органів Фонду та їх заступники.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1658

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91248

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45695

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49716