Заходи безпеки в діючих електроустановках електростанцій та електромереж

445

Запитання

Яка послідовність технічних заходів для безпечного виконання робіт у діючих електроустановках електростанцій та електричних мереж?

Відповідь

Послідовність технічних заходів, що створюють безпечні умови виконання робіт, визначає розділ 7 Правил  безпечної експлуатації електроустановок, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 06.10.1997 № 257.

Як упровадити особливі умови безпеки на підприємствах електроенергетики

Під час підготовки робочого місця для роботи, яка вимагає зняти напругу, слід виконати у зазначеній послідовності технічні заходи:

1. Провести необхідні вимкнення і вжити заходів, шоб комутаційна апаратура не ввімкнулась помилково або самочинно .

2. Вивісити заборонні плакати на приводах ручного і на ключах дистанційного керування комутаційної апаратури. За необхідності огородити струмовідні частини.

3. Приєднати до «землі» переносні заземлення.

4. Перевірити відсутність напруги на струмовідних частинах, на які слід встановити заземлення. Якщо переносні заземлення планується ставити поблизу струмовідних частин, що не входять у зону робочого місця, то їх слід огородити до перевірки відсутності напруги та заземлення.

5. Установити заземлення (увімкнути заземлювальні ножі, приєднати до вимкнених струмовідних частин переносні заземлення) безпосередньо після того, як перевірили відсутність напруги та вивісити плакати «Заземлено» на приводах вимикальних комутаційних апаратів.

6. Огородити за необхідності робочі місця або струмовідні частини, що залишились під напругою, і вивісити на огородженнях плакати безпеки. Залежно від місцевих умов струмовідні частини огородити до або після їх заземлення.

Джерело: Північно-Східне міжрегіональне управління Держпраці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
58368

Групи з електробезпеки

Група електробезпеки визначає рівень знань із електробезпеки працівника. Зі статті ви дізнаєтеся, які групи з електробезпеки існують та як їх присвоюють.
110773

Правила будови і безпечної експлуатації електроустановок споживачів

Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
77281

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
75318

Ризики при роботі з електричним обладнанням на підприємстві

Електричне обладнання є невід’ємною частиною будь-якого сучасного підприємства, від виробничих потужностей до офісних приміщень. Які існують ризики при роботі з електричним обладнанням на підприємстві? Що належить до заходів електробезпеки? Які встановити вимоги до персоналу працюючого з електроустаткуванням? Відповіді на усі ці питання – у статті.
294