Вантажно-розвантажувальні роботи з їдкими й корозійними речовинами

148

Запитання

Якиз заходів безпеки вживати під час вантажно-розвантажувальних робіт з їдкими й корозійними речовинами?

Відповідь

Як проводити навантаження або розвантаження їдких і корозійних речовин, врегульовує глава 5 розділу ІІІ Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт, затверджених наказом Міненерговугілля від  19.01.2015 № 21 (НПАОП 0.00-1.75-15).

Новий Техрегламент для хімічної продукції: що врахувати виробникам та імпортерам

Коли навантажуєте (розвантажуєте) бутилі з кислотами, лугами та їдкими рідинами, використовуйте:

  • міцні кошики (решетування), які усередині викладені азбестом, кислотостійкою стружкою, пінополістирольними порофторопластовими вкладишами або стійкими до кислот і лугів матеріалами;
  • візки та носилки, які обладнані гніздами й бортами.

Вантажно-розвантажувальні роботи з їдкими й корозійними речовинами Якими ЗІЗОД від отруйних речовин забезпечити працівників

Бочки, барабани та ящики з їдкими речовинами переміщуйте на візках або електронавантажувачах.

Розвантажувати їдкі й корозійні речовини з вагона треба з рамп, настил яких розташований на одному рівні з підлогою вагона.

Пролиті кислоти й луги або розсипані їдкі речовини засипте піском і разом із ним видаліть. Місце розсипу (розливу) — нейтралізуйте й промийте великою кількістю води.

Якщо кислота потрапила на шкіряні покриви, змийте її рясним струменем води протягом 10—15 хв.

При хімічних опіках очей кислотою або лугом обов’язково промийте потерпілому очі великою кількістю води, наприклад використовуючи для цього питні фонтанчики, і викличте медичного працівника.

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
38084

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
50670

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
694

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
138552

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
178639