Хто отримує страхові виплати в разі смерті потерпілого

714

Запитання

Хто має право на страхові виплати в разі смерті потерпілого на виробництві?

Відповідь

Як проводити спеціальне розслідування нещасних випадків

Право на щомісячні страхові виплати у разі смерті потерпілого мають:

1. Непрацездатні особи, які на день смерті потерпілого мали право одержувати від нього утримання:

  • діти, які не досягли 18 років;
  • повнолітні діти, які є здобувачами освіти за денною формою навчання — до закінчення ними навчання, але не довше ніж до досягнення 23 років, або визнані особами з інвалідністю з дитинства;
  • особи, які досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якщо вони не працюють;
  • особи з інвалідністю — члени сім’ї потерпілого на час інвалідності.

2. Дитина, яка народилася протягом не більш як 10-місячного строку після смерті потерпілого.

3. Дружина (чоловік) або один із батьків померлого чи інший член сім’ї, якщо він не працює та доглядає дітей, братів, сестер або онуків потерпілого, які не досягли 8-річного віку.

Підстава — стаття 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105-XIV.

Джерело: Головне управління ПФУ в Донецькій області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Службове розслідування порушень вимог безпеки

Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
82596

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
29299

Наказ про створення комісії з розслідування нещасних випадків

Якщо на підприємстві стався нещасний випадок, що не підлягає спеціальному розслідуванню, роботодавець зобов’язаний створити комісію, яка проведе його розслідування. Наводимо зразок наказу про створення комісії з розслідування нещасних випадків.
25960

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
109837

Класифікатор подій, що призвели до нещасного випадку

Від правильності встановлення причини нещасного випадку залежить ефективність розроблюваних заходів щодо запобігання подібним випадкам. Не помилитися при визначенні коду причини нещасного випадку за Класифікатором видів подій, причин, обладнання, що призвели до нещасного випадку, допоможе наша стаття.
17381