Відповідь
Гігієна праці та вимоги до робочих місць під час виконання зварювальних робіт
Засоби індивідуального захисту (костюм зварювальника, спецвзуття, маска, рукавиці) повинні мінімізувати вплив на працівника таких небезпечних факторів:
- ураження електричним струмом при дотику до струмоведучих частин електричного кола;
- ураження променями електричної дуги очей і відкритої поверхні шкіри;
- опіки від крапель металу і шлаку під час зварювання;
- отруєння шкідливими газами, що виділяються під час зварювання та забруднення приміщень пилом і випарами різних речовин;
- вибухи через проведення процесу зварювання в ємностях з-під горючих речовин або виконання зварювання поблизу легкозаймистих і вибухонебезпечних речовин;
- пожежі від розплавленого металу і шлаку в процесі зварювання;
- травми різного роду механічного характеру під час підготовки важких виробів до зварювання і в процесі зварювання.
Якщо ЗІЗ не відповідають вимогам, це підвищує ризики опіків та інших травм.
Відповідно, працівник має проводити засоби індивідуального захисту перед проведення зварювальних робіт. Зважайте на такі вимоги:
- відсутність на спецодягу масляних плям та інших виробничих мастил;
- товста підошва, що не пропускає струм, зі щільною вставкою для захисту пальців ніг від важких предметів всередині носка;
- відсутність на взутті металевих накладок або цвяхів;
- відповідність рукавиць типу зварювальних робіт;
- відсутність дефектів у зварювальній масці та відповідність за розміром, що забезпечує щільне кріплення до голови;
- хороший огляд через світлофільтр.
Джерело: Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці
Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
Тривалий гучний вплив шуму згубно впливає на людський організм, оскільки при цьому пошкоджуються нервові закінчення внутрішнього вуха, які відповідають за слухову чутливість. Внаслідок цього розвиваються такі професійні захворювання, як туговухість та глухота. Для захисту від цих та інших проблем роботодавці мають подбати про засоби захисту органів слуху працівників.
У статті ви знайдете наказ про порядок забезпечення працівників спецодягом, розроблений відповідно до чинного законодавства.
Засоби індивідуального захисту зменшують вплив на працівників небезпечних та шкідливих чинників, запобігають нещасним випадкам і професійним захворюванням. Проте важливо вміти правильно ними користуватися і знати, яким має бути строк носіння спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, щоб вони дійсно захищали працівника.