Вантажні крани: переведення працівника на інше обладнання

621

Запитання

Чи потрібна додаткова підготовка, якщо працівника переводять на іншу модель вантмжопідіймального крана?

Відповідь

Для того, щоб працівника допустили до роботи у разі переведення з вантажопідіймального крана (підйомника) одного типу на інший, він має пройти перепідготовку та стажування. Це стосується ситуацій, коли, наприклад, відбувається переведення машиніста крана чи його помічника з баштового крана на мостовий або з будівельного підйомника на щогловий. 

Програма стажування длямашиніста крана

Важливо, що умови і тривалість стажування визначає суб’єкт господарювання, спираючись на специфіку виробництва і типу кранів (відповідно до законодавства).

Такі вимоги фіксують «Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання».

У Держпраці додали, що, коли переведення машиніста крана, його помічника, машиніста підйомника відбувається з вантажопідіймального крана (підйомника) того ж типу, але іншої моделі або з іншим приводом, перед допуском до роботи працівники мають пройти підготовку і перевірку знань з питань охорони праці.

Джерело: Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112660

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108820

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2928

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
38149