Вантажні крани: переведення працівника на інше обладнання

242

Запитання

Чи потрібна додаткова підготовка, якщо працівника переводять на іншу модель вантмжопідіймального крана?

Відповідь

Для того, щоб працівника допустили до роботи у разі переведення з вантажопідіймального крана (підйомника) одного типу на інший, він має пройти перепідготовку та стажування. Це стосується ситуацій, коли, наприклад, відбувається переведення машиніста крана чи його помічника з баштового крана на мостовий або з будівельного підйомника на щогловий. 

Програма стажування длямашиніста крана

Важливо, що умови і тривалість стажування визначає суб’єкт господарювання, спираючись на специфіку виробництва і типу кранів (відповідно до законодавства).

Такі вимоги фіксують «Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання».

У Держпраці додали, що, коли переведення машиніста крана, його помічника, машиніста підйомника відбувається з вантажопідіймального крана (підйомника) того ж типу, але іншої моделі або з іншим приводом, перед допуском до роботи працівники мають пройти підготовку і перевірку знань з питань охорони праці.

Джерело: Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23581

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36681

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10433

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32569

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163431