Відпочинок водіїв транспортних засобів: які вимоги

449

Запитання

Чи може водій під час щоденного (міжзмінного) відпочинку перебувати в кабіні транспортного засобу?

Відповідь

Водій автобуса не повинен під час щоденного (міжзмінного) відпочинку перебувати у салоні автобуса. Виняток — випадки, коли автобусом керують два водії і в автобусі є місце для відпочинку. Підстава — пункт 5.5 розділу V Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Мінтрансу від 07.06.2010 № 340.

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Протягом щоденного (міжзмінного) відпочинку водій автобуса повинен мати належні умови для відпочинку:

  • ліжко або місце для відпочинку в салоні автобуса в разі, коли автобусом керують два водії;
  • користування туалетом;
  • можливість харчування гарячими стравами.

Водій вантажного автомобіля не повинен проводити щоденний (міжзмінний) відпочинок у кабіні вантажного автомобіля. Крім випадків, коли в кабіні вантажного автомобіля є спальне місце (ліжко) для відпочинку водія. Водій вантажівки також повинен мати належні умови для відпочинку — користування туалетом, можливість харчування гарячими стравами.

Джерело: Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19002

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38137

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
127

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15349

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22339