Захисні пристрої для ковальсько-пресового обладнання

419

Запитання

На підприємстві працює прес старого зразка. Яких заходів безпеки вжити, щоб уникнути порушень?

Відповідь

Якщо на підприємстві використовуютьсяя преси та обладнанням застарілого зразку, експлуатаційна документація з визначенням місць огородження небезпечних зон у таких випадках відсутня (паспорти, інструкції з монтажу та експлуатації). 

Як розробити План локалізації і ліквідації аварій та їх наслідків

Водночас Держпраці закликає не нехтувати нормативними вимогами. Зокрема, це НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» та НПАОП 28.0-1.33-13 «Правила охорони праці під час ковальсько-пресових робіт».

Так, якщо наявний ризик отримання виробничого травматизму через механічний контакт працівника з рухомими деталями, слід оснастити механізм додатковими захисними пристроями для обмеження доступу до небезпечної зони або для зупинки рухомих деталей при наближенні людини.

Такі захисні пристрої повинні:

  • мати стабільну конструкцію;
  • не спричиняти додаткових небезпек;
  • розташовуватись на достатній відстані від небезпечної зони; 
  • не обмежувати спостереження за робочим процесом;
  • забезпечувати доступ для встановлення або заміни деталей;
  • надавати доступ для здійснення контролю (без демонтажу).

Зауважте: допуск до роботи працівників, які не пройшли спеціального навчання та перевірки знань, заборонений. 

Джерело: Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
228585

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29464

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22585

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — підкажемо у статті.
16605

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
126580