Обладнання під тиском: призначаємо відповідального

1877

Запитання

На кого поширюються правила стосовно експлуатації обладнання під тиском та що входить до обов'язків відповідального за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання під тиском?

Відповідь

Правила охорони праці під час експлуатації обладнання під тиском поширюються на всіх суб’єктів господарювання, які експлуатують обладнання, що працює під тиском, вищим 0,5 бар. Зокрема, йдеться про монтаж та демонтаж, модифікацію та перевірку технічного стану, при цьому вимоги однакові для підприємств усіх форм власності.

Як експлуатувати твердопаливні котли

Що ж до відповідального за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання під тиском, то такий працівник зобов’язаний:

  • проводити регулярний огляд обладнання в робочому стані;
  • проводити щоденну перевірку (у робочі дні) записів у змінному журналі — з проставлянням підпису;
  • організувати роботу з підвищення кваліфікації персоналу;
  • проводити протиаварійні тренування з персоналом;
  • зберігати журнали нагляду обладнання та інструкції виробників з монтажу і експлуатації;
  • долучатись до гідростатичних випробувань робочим тиском, а також до внутрішніх та зовнішніх оглядів;
  • стежити за правильним веденням технічної документації;
  • своєчасно усувати виявлені представниками виконавчої влади порушення.

Відповідального за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання під тиском працівника роботодавець призначає наказом.

Це має бути особа, яка у встановленому порядку пройшла навчання та перевірку знань з охорони праці.

Джерело: Центрально-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
228582

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29461

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22583

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — підкажемо у статті.
16602

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
126577