Уряд затвердив порядок відбору проб ґрунтів сільгоспземель після розмінування

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Документ спрямований на мінімізацію негативного впливу забруднення земель сільськогосподарського призначення

Уряд затвердив порядок відбору проб ґрунтів сільськогоспземель після розмінуванняКабмін постановою від 14.07.2025 № 844 затвердив Порядок відбору проб ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення, очищених від вибухонебезпечних предметів (далі — Порядок, Постанова). 

Безпека працівників в умовах загроз від вибухонебезпечних предметів

Документ спрямований на забезпечення раціонального використання земельних ресурсів, відновлення ïx продуктивності, мінімізації негативного впливу забруднення земель сільськогосподарського призначення, очищених від вибухонебезпечних предметів

Постанова передбачає також лабораторні дослідження та підготовку висновків щодо придатності ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення, очищених від вибухонебезпечних предметів, до використання для вирощування сільськогосподарських культур, проведення рекультивації або консервації земель.

Зазначені заходи допоможуть отримувати об’єктивну інформації щодо стану ґрунтів на розмінованих територіях. 

Порядок сприятиме розвитку регіонів, відновленню господарської діяльності на землях сільгосппризначення, які зазнали впливу бойових дій та збільшенню кількості господарств, що провадять сільськогосподарську діяльність.

Реалізація Постанови дозволить забезпечити:

  • захист прав та інтересів суб’єктів господарювання;
  • охорону довкілля;
  • відновлення земель сільськогосподарського призначення та продовольчу безпеку держави. 

Джерело: Мінагрополітики

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
28094

Впроваджуємо Правила внутрішнього трудового розпорядку

Правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) регулюють трудові відносини та є обов’язковими для усіх працівників підприємства. Під час інспектування фахівці Держпраці перевіряють, чи ознайомлені працівники з Правилами. Дізнайтеся, хто має розробити та ввести в дію ПВТР.
30318

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
37802

Перевірка знань з охорони праці

Хто повинен проходити перевірку знань з охорони праці та з якою періодичністю? Як відбувається така перевірка? Які зміни в організації проведення перевірки відбулися під час карантину? Усі відповіді — далі в статті.
87538

Види вогнегасників

Аби забезпечити пожежну безпеку, кожне підприємство необхідно оснастити вогнегасниками. Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види вогнегасників, які особливості вони мають та коли їх застосовувати.
121753

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді