Фермери отримають більшу компенсацію за розмінування сільгоспземель

Уряд компенсуватиме фермерам 100% від вартості розмінування

Фермери отримають більшу компенсацію за розмінування сільгоспземель Кабмін збільшив розмір компенсації з 80% до 100% для агровиробників, які планують розміновувати землі сільськогосподарського призначення. Мета — створити умови, щоб фермери розпочали розміновувати ті ділянки, які зараз не обробляються.

Відповідні зміни до постанови КМУ «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення» від 12.03.2024 № 284 Уряд ухвалив постановою від 30.08.2024 № 990.

В Україні створять реєстр замінованих земель

Тепер у програмі також зможуть брати участь ті фермери, які мають податковий борг зі сплати за землю або борг зі сплати єдиного податку, якщо вони є платниками ЄП IV групи. А торги із закупівлі послуг з розмінування с/г земель мають відбуватися виключно на аукціонах в системі Prozorro за участі не менше двох учасників.

Участь у програмі можуть брати фермери, землі яких є на деокупованих територіях, де після проведення нетехнічного обстеження підтверджена забрудненість або імовірна забрудненість вибухонебезпечними предметами. Визначені ділянки обов’язково мають бути розташовані поза 20-кілометровою зоною від лінії бойового зіткнення або державного кордону.

Верифікацію поданих фермерами заявок через Державний аграрний реєстр, здійснює Центр гуманітарного розмінування (далі — Центр). Він же оголошує в системі Prozorro аукціони з надання послуг розмінування. А після того як буде визначений оператор-переможець і фінальна вартість розмінування, перераховує 100% суми на спеціальний рахунок, відкритий фермером в одному із державних банків, що беруть участь у програмі.

Оператор протимінної діяльності отримає всю зарезервовану суму після завершення розмінування та підтвердження виконаних робіт із боку Центру.

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

III група з електробезпеки

Рівень знань із електробезпеки визначає кваліфікаційна група працівника. Дізнайтеся про вимоги для присвоєння III групи з електробезпеки від експерта.
15908

Топ-7 найпоширеніших запитань про інструктажі з охорони праці

Інструктажі з охорони праці є важливою складовою безпечного робочого процесу, але часто виникає багато запитань. У статті ви знайдете відповіді на всі важливі питання: хто має проводити інструктаж, які типи бувають і як забезпечити безпеку на робочому місці.
110

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36629

Група з електробезпеки інженера з охорони праці

Робота інженера з охорони праці досить багатофункціональна і складна. Дізнайтеся, чи повинен інженер з охорони праці для виконання своїх обов'язків мати групу з електробезпеки?
9253

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10159

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді