Фермери отримають більшу компенсацію за розмінування сільгоспземель

Уряд компенсуватиме фермерам 100% від вартості розмінування

Фермери отримають більшу компенсацію за розмінування сільгоспземель Кабмін збільшив розмір компенсації з 80% до 100% для агровиробників, які планують розміновувати землі сільськогосподарського призначення. Мета — створити умови, щоб фермери розпочали розміновувати ті ділянки, які зараз не обробляються.

Відповідні зміни до постанови КМУ «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення» від 12.03.2024 № 284 Уряд ухвалив постановою від 30.08.2024 № 990.

В Україні створять реєстр замінованих земель

Тепер у програмі також зможуть брати участь ті фермери, які мають податковий борг зі сплати за землю або борг зі сплати єдиного податку, якщо вони є платниками ЄП IV групи. А торги із закупівлі послуг з розмінування с/г земель мають відбуватися виключно на аукціонах в системі Prozorro за участі не менше двох учасників.

Участь у програмі можуть брати фермери, землі яких є на деокупованих територіях, де після проведення нетехнічного обстеження підтверджена забрудненість або імовірна забрудненість вибухонебезпечними предметами. Визначені ділянки обов’язково мають бути розташовані поза 20-кілометровою зоною від лінії бойового зіткнення або державного кордону.

Верифікацію поданих фермерами заявок через Державний аграрний реєстр, здійснює Центр гуманітарного розмінування (далі — Центр). Він же оголошує в системі Prozorro аукціони з надання послуг розмінування. А після того як буде визначений оператор-переможець і фінальна вартість розмінування, перераховує 100% суми на спеціальний рахунок, відкритий фермером в одному із державних банків, що беруть участь у програмі.

Оператор протимінної діяльності отримає всю зарезервовану суму після завершення розмінування та підтвердження виконаних робіт із боку Центру.

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105442

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174738

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114666

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді