Фермери отримають більшу компенсацію за розмінування сільгоспземель

Уряд компенсуватиме фермерам 100% від вартості розмінування

Фермери отримають більшу компенсацію за розмінування сільгоспземель Кабмін збільшив розмір компенсації з 80% до 100% для агровиробників, які планують розміновувати землі сільськогосподарського призначення. Мета — створити умови, щоб фермери розпочали розміновувати ті ділянки, які зараз не обробляються.

Відповідні зміни до постанови КМУ «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення» від 12.03.2024 № 284 Уряд ухвалив постановою від 30.08.2024 № 990.

В Україні створять реєстр замінованих земель

Тепер у програмі також зможуть брати участь ті фермери, які мають податковий борг зі сплати за землю або борг зі сплати єдиного податку, якщо вони є платниками ЄП IV групи. А торги із закупівлі послуг з розмінування с/г земель мають відбуватися виключно на аукціонах в системі Prozorro за участі не менше двох учасників.

Участь у програмі можуть брати фермери, землі яких є на деокупованих територіях, де після проведення нетехнічного обстеження підтверджена забрудненість або імовірна забрудненість вибухонебезпечними предметами. Визначені ділянки обов’язково мають бути розташовані поза 20-кілометровою зоною від лінії бойового зіткнення або державного кордону.

Верифікацію поданих фермерами заявок через Державний аграрний реєстр, здійснює Центр гуманітарного розмінування (далі — Центр). Він же оголошує в системі Prozorro аукціони з надання послуг розмінування. А після того як буде визначений оператор-переможець і фінальна вартість розмінування, перераховує 100% суми на спеціальний рахунок, відкритий фермером в одному із державних банків, що беруть участь у програмі.

Оператор протимінної діяльності отримає всю зарезервовану суму після завершення розмінування та підтвердження виконаних робіт із боку Центру.

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
233873

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70327

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
75378

Вуглекислотні вогнегасники

Вуглекислотні вогнегасники — поширений засіб пожежогасіння. Дізнайтеся зі статті про загальні та технічні характеристики вуглекислотних вогнегасників, призначення, правила застосування, транспортування і зберігання, перезаряджання вуглекислотних вогнегасників, принцип їх дії.
48714

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді