Нацбанк планує замінити монети

НБУ ініціює зміну назви розмінних монет

Нацбанк планує замінити монетиНаціональний банк України ініціював зміну назви розмінних монет з «копійка» на «шаг». НБУ вважає такий крок відновленням історичної справедливості, що сприятиме дерусифікації та відродженню національних традицій у грошовому обігу України.

Назва «копійка» для розмінної монети фактично є символом московської окупації. Натомість українське слово «шаг» для визначення дрібних монет має давнє походження і використовувалось як на території України, так і в українській грошовій лічбі із XVI—XVII ст.

НБУ розробив пропозиції щодо необхідних законодавчих змін, які передбачають:

— унести зміни до статті 32 Закону України «Про Національний банк України»;
— визнати такими, що втратили чинність, дві постанови Президії Верховної Ради України:
     —  «Про розмінну монету України» від 02.03.1992 № 2156-XII;
     —  «Про затвердження назви і характерних ознак грошової одиниці України» від 10.12.1991 № 1952-XII;
— унести зміни до Законів України «Про пенсійне забезпечення», «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», до статті 249 Податкового кодексу України з метою синхронізації термінології.

Зокрема, Нацбанк пропонує встановити, що:

  • співвідношення між «копійкою» та «шагом» дорівнюватиме 1:1;
  • НБУ розроблятиме дизайн та визначатиме порядок введення в обіг «шагів», а також порядок і строки вилучення з обігу «копійок».

Розроблені законопроєкти після узгодження з заінтересованими державними органами розгляне Верховна Рада.

Якщо ВРУ ухвалить відповідні закони, Нацбанк зможе перейти до карбування та введення в обіг українських розмінних монет, номінованих у шагах. У цьому разі НБУ не вилучатиме з грошового обігу монети, номіновані в копійках. Монети «копійка» та «шаг» перебуватимуть в обігу паралельно, щоб уникнути додаткових витрат, пов’язаних із утилізацією копійок та виготовленням шагів для їх заміни.

Джерело: Національний банк України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

III група з електробезпеки

Рівень знань із електробезпеки визначає кваліфікаційна група працівника. Дізнайтеся про вимоги для присвоєння III групи з електробезпеки від експерта.
15900

Топ-7 найпоширеніших запитань про інструктажі з охорони праці

Інструктажі з охорони праці є важливою складовою безпечного робочого процесу, але часто виникає багато запитань. У статті ви знайдете відповіді на всі важливі питання: хто має проводити інструктаж, які типи бувають і як забезпечити безпеку на робочому місці.
95

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36629

Група з електробезпеки інженера з охорони праці

Робота інженера з охорони праці досить багатофункціональна і складна. Дізнайтеся, чи повинен інженер з охорони праці для виконання своїх обов'язків мати групу з електробезпеки?
9249

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10159

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді