Нацбанк планує замінити монети

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

НБУ ініціює зміну назви розмінних монет

Нацбанк планує замінити монетиНаціональний банк України ініціював зміну назви розмінних монет з «копійка» на «шаг». НБУ вважає такий крок відновленням історичної справедливості, що сприятиме дерусифікації та відродженню національних традицій у грошовому обігу України.

Назва «копійка» для розмінної монети фактично є символом московської окупації. Натомість українське слово «шаг» для визначення дрібних монет має давнє походження і використовувалось як на території України, так і в українській грошовій лічбі із XVI—XVII ст.

НБУ розробив пропозиції щодо необхідних законодавчих змін, які передбачають:

— унести зміни до статті 32 Закону України «Про Національний банк України»;
— визнати такими, що втратили чинність, дві постанови Президії Верховної Ради України:
     —  «Про розмінну монету України» від 02.03.1992 № 2156-XII;
     —  «Про затвердження назви і характерних ознак грошової одиниці України» від 10.12.1991 № 1952-XII;
— унести зміни до Законів України «Про пенсійне забезпечення», «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», до статті 249 Податкового кодексу України з метою синхронізації термінології.

Зокрема, Нацбанк пропонує встановити, що:

  • співвідношення між «копійкою» та «шагом» дорівнюватиме 1:1;
  • НБУ розроблятиме дизайн та визначатиме порядок введення в обіг «шагів», а також порядок і строки вилучення з обігу «копійок».

Розроблені законопроєкти після узгодження з заінтересованими державними органами розгляне Верховна Рада.

Якщо ВРУ ухвалить відповідні закони, Нацбанк зможе перейти до карбування та введення в обіг українських розмінних монет, номінованих у шагах. У цьому разі НБУ не вилучатиме з грошового обігу монети, номіновані в копійках. Монети «копійка» та «шаг» перебуватимуть в обігу паралельно, щоб уникнути додаткових витрат, пов’язаних із утилізацією копійок та виготовленням шагів для їх заміни.

Джерело: Національний банк України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
21858

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77343

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78529

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов'язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
148147

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
62957

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді