Держпраці про вплив вібрації на організм працівника

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Фахівці Держпраці розповіли, якими можуть бути наслідки впливу вібрації на організм працівника та яких профілактичних заходів потрібно вживати для зменшення дії вібрації.

Нині на виробництві активно застосовують інструменти і машини, які генерують вібрацію. Також вібрація виникає під час експлуатації транспортних засобів (залізничний транспорт, автотранспорт; авіація), використання сільськогосподарської техніки, землерийних машин, під час будівельних робіт.

За характером впливу на організм розрізняють загальну та локальну вібрацію. Загальна вібрація викликає тремтіння всього тіла людини, локальна — окремих частин тіла (руки, передпліччя, ноги).

Вібрація передасться людині як безпосередньо під час її контакту з машиною, так і через конструкції, підлогу.

Наслідки впливу вібрації — від перевтоми організму та незначних змін функцій організму до струсу мозку, розриву тканин, порушення серцевої діяльності і нервової системи, деформації м’язів та кісток, порушення чутливості шкіри і кровообігу тощо. Вібрації частотою понад 200 Гц перевантажують нервову систему людини й вона перебуває у стані підвищеного психічного напруження.

Систематичний вплив довготривалої та інтенсивної дії вібрації може спричинити у працівника вібраційну хворобу. Локальні вібрації викликають деформацію та зменшення рухомості суглобів.

Найпоширенішим методом захисту від вібрації є віброгасіння. Машини, що генерують вібрацію, встановлюють на окремі фундаменти. Джерела коливань ізолюють від опорних поверхонь гумовими, пружинними або комбінованими віброізоляторами.

Віброізоляція зменшує рівень вібрації, що передається від джерела на тіло працівника.

Також дієвим є дистанційне керування, що дозволяє уникнути постійного знаходження працівника в зоні шкідливих вібрацій.

Засобами індивідуального захисту від вібрації є спеціальне віброзахистне взуття, рукавиці з м’якими надолонниками.

За інформацією Управління Держпраці у Дніпропетровській області 

Теми:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Місця для куріння

Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
44911

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
21988

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77699

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78944

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді