Яка нормальна тривалість робочого часу згідно з законом

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Дізнайтесь, яка є нормальна тривалість робочого часу?

Згідно із законодавством, при п'ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідні дні, а при шестиденному — один. Вибір типу робочого тижня визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовим колективом за поданням роботодавця та погоджуються з виборним органом профспілки.

fire.gifОхорона праці на підприємстві: гарячі запитання – чіткі відповіді!

Нормальна тривалість робочого часу не повинна перевищувати 40 годин на тиждень. При цьому важливо забезпечити працівникам щотижневий безперервний відпочинок тривалістю не менше 42 годин. 

Особливу увагу слід звернути на тривалість щоденної роботи при шестиденному робочому тижні. Вона обмежена залежно від встановленої тижневої норми.

Норма робочих годин при шестиденному робочому тижні

Тижнева норма (годин) 

Максимальна тривалість щоденної роботи (годин) 

40 годин 

7 годин 

36 годин 

6 годин 

24 години 

4 години 


Ці норми мають дотримуватись незалежно від режиму роботи. При їх порушенні роботодавець може бути притягнутий до відповідальності. У разі сумнівів щодо правомірності залучення до роботи у вихідні дні працівники мають право звернутись до Управління Держпраці за роз'ясненнями або консультацією.

Джерело: dp.dsp.gov.ua

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
957

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64681

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді