Змінилися правила участі у програмі компенсації 25% вартості сільгосптехніки

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Скористатися компенсацією зможуть агровиробники, зареєстровані в Державному аграрному реєстрі

Змінилися правила участі у програмі компенсації 25% вартості сільгосптехніки та обладнанняУряд ухвалив постанову, яка адмініструє та реалізує програму компенсації 25% вартості (без ПДВ) української сільськогосподарської техніки та обладнання. Відтепер скористатися нею зможуть лише агровиробники, зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (ДАР).

Техобслуговування і ремонт сільгосптехніки в польових умовах

Такі зміни — це крок до відповідності міжнародним зобов’язанням України в рамках Ukraine Facility. Рішення Уряду враховує вимогу, згідно з якою до кінця 2025 року 80% державної підтримки агросектору надаватиметься через ДАР. Це допоможе ефективно використовувати бюджетні кошти та стимулюватиме додатковий попит на продукцію українського машинобудування.

Постанова також уточнює:

  • вимоги, щоб підтвердити статус агровиробника — не менше ніж 75% від реалізованої ним продукції за останні 12 звітних податкових періодів мають становити саме сільськогосподарські товари або послуги. Для новостворених підприємств ця вимога розраховується окремо по кожному податковому періоду;
  • перелік звітних документів, які подають виробники техніки, — вилучено застарілу форму №1-П та передбачено використання чинної статистичної звітності.

Умови: компенсація 25% надається за сільськогосподарську техніку та обладнання, що містять не менше ніж 60% українських матеріалів і комплектуючих. Для окремих категорій — комбайнів, тракторів, самохідних обприскувачів і зерновозів — діють спеціальні умови., Щоб скористатися програмою, агровиробники мають обрати техніку з офіційного Переліку на сайті Мінекономіки, придбати її та подати заявку через уповноважений банк.

Перелік техніки двічі оновлювався за перші три місяці року. Зараз агровиробники мають змогу вибирати з 11 910 одиниць техніки та обладнання від 144 українських виробників.

Виробники, які бажають включити свою продукцію до Переліку, мають подати відповідну заявку на офіційному сайті Мінекономіки.

Довідково. У березні аграрії, які придбали українську техніку у грудні 2024-го та січні 2025-го, отримали першу виплату. Нові заявки — за лютий і березень — зараз опрацьовують.

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Місця для куріння

Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
44755

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
21908

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77438

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78646

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді