Змінилися правила участі у програмі компенсації 25% вартості сільгосптехніки

Скористатися компенсацією зможуть агровиробники, зареєстровані в Державному аграрному реєстрі

Змінилися правила участі у програмі компенсації 25% вартості сільгосптехніки та обладнанняУряд ухвалив постанову, яка адмініструє та реалізує програму компенсації 25% вартості (без ПДВ) української сільськогосподарської техніки та обладнання. Відтепер скористатися нею зможуть лише агровиробники, зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (ДАР).

Техобслуговування і ремонт сільгосптехніки в польових умовах

Такі зміни — це крок до відповідності міжнародним зобов’язанням України в рамках Ukraine Facility. Рішення Уряду враховує вимогу, згідно з якою до кінця 2025 року 80% державної підтримки агросектору надаватиметься через ДАР. Це допоможе ефективно використовувати бюджетні кошти та стимулюватиме додатковий попит на продукцію українського машинобудування.

Постанова також уточнює:

  • вимоги, щоб підтвердити статус агровиробника — не менше ніж 75% від реалізованої ним продукції за останні 12 звітних податкових періодів мають становити саме сільськогосподарські товари або послуги. Для новостворених підприємств ця вимога розраховується окремо по кожному податковому періоду;
  • перелік звітних документів, які подають виробники техніки, — вилучено застарілу форму №1-П та передбачено використання чинної статистичної звітності.

Умови: компенсація 25% надається за сільськогосподарську техніку та обладнання, що містять не менше ніж 60% українських матеріалів і комплектуючих. Для окремих категорій — комбайнів, тракторів, самохідних обприскувачів і зерновозів — діють спеціальні умови., Щоб скористатися програмою, агровиробники мають обрати техніку з офіційного Переліку на сайті Мінекономіки, придбати її та подати заявку через уповноважений банк.

Перелік техніки двічі оновлювався за перші три місяці року. Зараз агровиробники мають змогу вибирати з 11 910 одиниць техніки та обладнання від 144 українських виробників.

Виробники, які бажають включити свою продукцію до Переліку, мають подати відповідну заявку на офіційному сайті Мінекономіки.

Довідково. У березні аграрії, які придбали українську техніку у грудні 2024-го та січні 2025-го, отримали першу виплату. Нові заявки — за лютий і березень — зараз опрацьовують.

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнюємо журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці, та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
228372

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105576

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174944

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
115470

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді