Ці Правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з обробленням металів та нанесенням покриттів на метали, а також механічним обробленням металевих виробів.
Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 14.12.2012 № 1425 затверджено Правила охорони праці під час зварювання металів (НПАОП 28.52-1.31-13).
Ці Правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, діяльність яких пов’язана з обробленням металів та нанесенням покриттів на метали, а також механічним обробленням металевих виробів. Правила є обов’язковими для роботодавців та працівників, що виконують зазначені роботи, та встановлюють вимоги охорони праці під час такого електрозварювання: електродугове і плазмове зварювання, наплавлення, різання; атомно-водневе зварювання; електронно-променеве зварювання; лазерне зварювання і різання (зварювання і різання світловим променем); електрошлакове зварювання, наплавлення; контактне зварювання.
Вважаються такими, що не застосовуються на території України:
- Правила з техніки безпеки і виробничої санітарії при електрозварювальних роботах, затверджені Президією ЦК профспілки робітників машинобудування від 08.01.1960 (НПАОП 28.52-1.15-60);
- Правила безпеки праці при електрозварювальних роботах, затверджені Мінавіапромом СРСР від 26.12.1989 (НПАОП 28.52-1.26-89).
Наказ зареєстровано в Мін’юсті 04.01.2013 за № 63/22595, набрав чинності 08.02.2013
До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
Правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) регулюють трудові відносини та є обов’язковими для усіх працівників підприємства. Під час інспектування фахівці Держпраці перевіряють, чи ознайомлені працівники з Правилами. Дізнайтеся, хто має розробити та ввести в дію ПВТР.
Аби забезпечити пожежну безпеку, кожне підприємство необхідно оснастити вогнегасниками. Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види вогнегасників, які особливості вони мають та коли їх застосовувати.
Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.