Ці Правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з обробленням металів та нанесенням покриттів на метали, а також механічним обробленням металевих виробів.
Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 14.12.2012 № 1425 затверджено Правила охорони праці під час зварювання металів (НПАОП 28.52-1.31-13).
Ці Правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, діяльність яких пов’язана з обробленням металів та нанесенням покриттів на метали, а також механічним обробленням металевих виробів. Правила є обов’язковими для роботодавців та працівників, що виконують зазначені роботи, та встановлюють вимоги охорони праці під час такого електрозварювання: електродугове і плазмове зварювання, наплавлення, різання; атомно-водневе зварювання; електронно-променеве зварювання; лазерне зварювання і різання (зварювання і різання світловим променем); електрошлакове зварювання, наплавлення; контактне зварювання.
Вважаються такими, що не застосовуються на території України:
- Правила з техніки безпеки і виробничої санітарії при електрозварювальних роботах, затверджені Президією ЦК профспілки робітників машинобудування від 08.01.1960 (НПАОП 28.52-1.15-60);
- Правила безпеки праці при електрозварювальних роботах, затверджені Мінавіапромом СРСР від 26.12.1989 (НПАОП 28.52-1.26-89).
Наказ зареєстровано в Мін’юсті 04.01.2013 за № 63/22595, набрав чинності 08.02.2013
Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.