Мінекономіки доопрацювало проєкт нового Трудового кодексу України. Його розмістив на своєму сайті Спільний представницький орган (СПО) об’єднань профспілок України.
Охорона праці в колективному договорі
Новий Трудовий кодекс покликаний замінити Кодекс законів про працю та має на меті створити й забезпечити функціонування правових механізмів реалізації та захисту права на працю.
До 6 січня 2025 року проєкт перебуватиме на обговоренні.
Нове трудове законодавство покликане:
- збалансувати інтереси сторін трудових відносин;
- надати можливість роботодавцям легко створювати нові якісні робочі місця, підвищувати кращих працівників та платити більш високі зарплати;
- спростити найм працівників, зокрема за рахунок того, що запровадять широкий спектр трудових договорів: короткострокові, сезонні, учнівські, домашні працівники;
- врегулювати нагляд за додержанням законодавства у сфері трудових відносин та визначити порядок проведення інспекційних відвідувань.
Реформа трудового законодавства також спрямована на імплементацію до національного законодавства положень міжнародних правових документів і актів Євросоюзу.
Якщо документ ухвалять, Трудовий кодекс набере чинності з 1 січня 2026 року, але не раніше дня, коли його опублікують.
Джерело: СПО Профспілок
Мінекономіки доопрацювало проєкт нового Трудового кодексу України
Мінекономіки доопрацювало проєкт нового Трудового кодексу України
Мінекономіки доопрацювало проєкт нового Трудового кодексу України
Для чого потрібне Положення про систему управління охороною праці, які примірні розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете скачати зразок Положення про систему управління охороною праці.
Вентиляції та кондиціювання повітря є важливими елементами забезпечення комфортних умов для працівників та ефективної роботи підприємства. Системи опалення будівель і споруд забезпечують не лише комфортну температуру та вологість, але й сприяють підтримці необхідного рівня якості повітря в приміщеннях. Усе про вимоги проєктування до систем опалення і внутрішнього теплопостачання – у статті.
У холодний період року, коли температура повітря знижується, обігрівачі стають незамінним елементом на багатьох підприємствах. Вони дозволяють підтримувати комфортні температурні умови для працівників, що є важливим фактором для збереження продуктивності праці та здоров'я. Однак неправильне використання обігрівачів може призвести до нещасних випадків і серйозних аварій. Усе про правила безпеки при користуванні обігрівачами, перегрів електрообігрівачів та правила гасіння електрообігрівачів – у статті.
Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
Скачайте примірну інструкцію під час роботи з дезінфекційними хімічними засобами та за потреби адаптуйте її до умов вашого підприємства