Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України затверджено Звіт про страхову діяльність Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 19.03.2013 № 3 затверджено Звіт про страхову діяльність Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, стан охорони праці в народному господарстві, соціальний захист потерпілих на виробництві, використання страхових коштів у 2012 році та Звіту про виконаний бюджету Фонду за 2012 рік.
Згідно зі звітом, зокрема:
• у 2012 році робочими органами виконавчої дирекції Фонду зареєстровано 10 822 потерпілих від нещасних випадків (НВ) на виробництві та відповідно складено акти за формою Н-1 (з них 648 — смертельно); порівняно з аналогічним періодом 2011 року кількість страхових НВ зменшилась на 7% (з 11 640 до 10 822), а кількість смертельно травмованих осіб — на 0,5%;
• у 2012 році порівняно з аналогічним періодом 2011 року кількість професійних захворювань збільшилась на 4% (з 5396 до 5612);
• 70% (7 529) НВ сталося через організаційні причини; 12% (1303) — через технічні причини; 18% (1995) — через психофізіологічні причини;
• за 2012 рік з бюджету Фонду виплачено страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) 4748,7 млн. грн., що на 1062,3 млн. грн., або 28,8% більше, ніж за 2011 рік; у структурі страхових виплат за 2012 рік основна частина припадає на щомісячні страхові виплати потерпілим (членам їх сімей) — 3730,7 млн. грн. (78,6%) та одноразову допомогу потерпілим (членам їх сімей) — 885,4 млн. грн. (18,6%)
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.