Мінекономіки оприлюднило проєкт наказу щодо розмінування територій

В Україні пропонують створити систему пріоритетів під час формування плану та заходів із гуманітарного розмінування територій, що містять вибухонебезпечні предмети

Мінекономіки оприлюднило проєкт наказу щодо розмінування територійМінекономіки оприлюднило для обговорення проєкт спільного наказу Мінекономіки та Мінагрополітики «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо визначення пріоритезації забруднених територій, що підлягають гуманітарному розмінуванню» (далі — Методичні рекомендації).

Як запобігти ризикам від вибухонебезпечних предметів

Мета — створити системи пріоритезації забруднених територій, що підлягають гуманітарному розмінуванню, відповідно до їх економічної, соціальної, безпекової важливості. При цьому враховуватимуться:

  • рівень імовірної забрудненості / забрудненості території, зокрема категорії земель за цільовим призначенням;
  • навчання населення ризикам, пов’язаним із вибухонебезпечними предметами;
  • кількість внутрішньо переміщених осіб, які повернулися до місця постійного проживання;
  • обсяг податкових надходжень до місцевого бюджету;
  • категоризація земель сільськогосподарського призначення;
  • критичністі об’єктів критичної інфраструктури.

Реалізація наказу сприятиме ефективному й прозорому формуванню плану заходів із гуманітарного розмінування забруднених територій, що містять вибухонебезпечні предмети, а саме: земель сільськогосподарського призначення, несільськогосподарських угідь, прибережних територій, акваторій та земель водного фонду.

Ознайомитися з електронною версією проєкту наказу та пояснювальної записки можна на сайті Мінекономіки у розділі «Обговорення проєктів документів».

Зауваження і пропозиції стосовно проєкту наказу в письмовій та електронній формі можна надавати до 15 листопада 2024 року на адреси:

  Міністерство економіки України,
  01008, Україна, м. Київ, вулиця М. Грушевського, 12/2
  або
  Електронна пошта: [email protected]

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
70

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22569

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21312

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234125

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70407

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді