Мінекономіки оприлюднило проєкт наказу щодо розмінування територій

В Україні пропонують створити систему пріоритетів під час формування плану та заходів із гуманітарного розмінування територій, що містять вибухонебезпечні предмети

Мінекономіки оприлюднило проєкт наказу щодо розмінування територійМінекономіки оприлюднило для обговорення проєкт спільного наказу Мінекономіки та Мінагрополітики «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо визначення пріоритезації забруднених територій, що підлягають гуманітарному розмінуванню» (далі — Методичні рекомендації).

Як запобігти ризикам від вибухонебезпечних предметів

Мета — створити системи пріоритезації забруднених територій, що підлягають гуманітарному розмінуванню, відповідно до їх економічної, соціальної, безпекової важливості. При цьому враховуватимуться:

  • рівень імовірної забрудненості / забрудненості території, зокрема категорії земель за цільовим призначенням;
  • навчання населення ризикам, пов’язаним із вибухонебезпечними предметами;
  • кількість внутрішньо переміщених осіб, які повернулися до місця постійного проживання;
  • обсяг податкових надходжень до місцевого бюджету;
  • категоризація земель сільськогосподарського призначення;
  • критичністі об’єктів критичної інфраструктури.

Реалізація наказу сприятиме ефективному й прозорому формуванню плану заходів із гуманітарного розмінування забруднених територій, що містять вибухонебезпечні предмети, а саме: земель сільськогосподарського призначення, несільськогосподарських угідь, прибережних територій, акваторій та земель водного фонду.

Ознайомитися з електронною версією проєкту наказу та пояснювальної записки можна на сайті Мінекономіки у розділі «Обговорення проєктів документів».

Зауваження і пропозиції стосовно проєкту наказу в письмовій та електронній формі можна надавати до 15 листопада 2024 року на адреси:

  Міністерство економіки України,
  01008, Україна, м. Київ, вулиця М. Грушевського, 12/2
  або
  Електронна пошта: [email protected]

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105442

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174738

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114662

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді