Посилено контроль за безпекою гірничих робіт на пластах, схильних до газодинамічних явищ

Для недопущення аварій на підприємствах вугільної промисловості видано наказ «Про посилення безпеки гірничих робіт на пластах, схильних до газодинамічних явищ» від 10.06.2013 № 345/88.

У зв’язку з аваріями, що стались з початку 2013 року на підприємствах вугільної галузі внаслідок проявів газодинамічних явищ (ГДЯ), з метою недопущення подібних аварій та посилення безпеки гірничих робіт на небезпечних та схильних до газодинамічних явищ пластах, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України видали спільний наказ «Про посилення безпеки гірничих робіт на пластах, схильних до газодинамічних явищ» від 10.06.2013 № 345/88.

Так, керівникам державних вугледобувних підприємств та об’єднань, що належать до сфери управління Міненерговугілля, зокрема, необхідно:

  • до виробок, що проводяться на пластах, схильних до ГДЯ, за відсутності вичерпних даних прогнозу гірничо-геологічних умов відпрацювання вугільних пластів, висувати вимоги як до виробок, що проводяться на особливо викидонебезпечних пластах;
  • при проведенні гірничих виробок на пластах, схильних до ГДЯ, комбайновим способом з метою розвідки непрогнозованих геологічних порушень, здійснювати буріння розвідувальних свердловин (що випереджають), параметри яких погоджувати з відповідним провідним науково-дослідним інститутом з безпеки робіт у гірничій промисловості, або виконання геофізичних досліджень (шахтні сейсморозвідка, електророзвідка, ехолокація та ін.);
  • до 01.10.2013 забезпечити одночасне застосовування двох способів прогнозу викидонебезпеки пластів при проведенні гірничих виробок на пластах, схильних до ГДЯ, комбайновим способом:

-          сейсмоакустичного прогнозу викидонебезпеки з використанням апаратури АПСС1, ЗУА або інших, які мають відповідну дозвільну документацію;

-          прогнозу викидонебезпеки за початковою швидкістю газовиділення або за сорбційними показниками вугілля чи інших, які відповідають вимогам нормативних документів та мають відповідну дозвільну документацію.

(при неможливості виконання цих вимог з 01.10.2013 проведення виробок здійснювати буропідривним способом у режимі струсного підривання або за допомогою дистанційного керування машинами та механізмами згідно з додатком 9 до Інструкції з безпечного ведення робіт на пластах, небезпечних за раптовими викидами вугілля, породи та газу; НПАОП 10.0-5.25-89);

  • проведення всіх гірничих виробок на пластах, схильних до ГДЯ, здійснювати відповідно до противикидних заходів, погоджених з відповідним провідним науково-дослідним інститутом з безпеки робіт у гірничій промисловості.

Вимоги цього наказу рекомендовано до виконання керівникам вугледобувних підприємств недержавної форми власності, які здійснюють гірничі роботи на пластах, небезпечних за проявами ГДЯ.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21369

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14406

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
663

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4850

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді