Про ДТП за участю пасажирського автотранспорту необхідно повідомляти Укртрансінспекцію або її територіальні органи протягом 2 годин

За ініціативою Міністерства інфраструктури України внесено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт.

Наказом Міністерства інфраструктури України від 01.07.2013 № 436 внесено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України «Про автомобільний транспорт», затверджених наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 02.07.2010 № 427.

Тепер ліцензіати зобов’язані не пізніше двох годин після ДТП за участю їхнього автотранспорту (крім таксі), задіяного для надання послуг з перевезення, інформувати Укртрансінспекцію або її територіальні органи. Оперативна інформація про ДТП направляється письмово або через засоби телефонного, факсимільного і електронного зв’язку цілодобово у робочі, вихідні та святкові дні оперативному черговому Укртрансінспекції або її територіального органу та фіксується у журналі обліку оперативної інформації повідомлень про катастрофи, аварії, події, пожежі на автомобільному, залізничному, міському електричному транспорті та при веденні дорожнього господарства з одночасним повідомленням ліцензіату реєстраційного номера в цьому журналі.

Також у разі перевезення організованих груп дітей на маршруті, що виходить за межі населеного пункту та протяжність якого становить понад 250 кілометрів, необхідно направляти у рейс двох водіїв.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114664

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8803

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді