Уточнено порядок установлення і заміни електролічильників

Внесено зміни до Правил користування електричною енергією в частині встановлення, налаштування, заміни, модернізації і виведення з експлуатації розрахункових засобів обліку електроенергії

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 29.10.2015 № 2684 затверджено змiни до Правил користування електричною енергiєю, затверджених постановою Нацiональної комiсiї з питань регулювання електроенергетики України вiд 31.07.1996 № 28.

Зокрема, зміни стосуються встановлення, налаштування, заміни, модернізації і виведення з експлуатації розрахункових засобів обліку електроенергії (далі — лічильники).

Відповідає за техстан лічильників організація, на балансі якої вони перебувають, або електропередавальна організація на підставі відповідного договору.

При встановленні (заміні) лічильників зі зміною електричної схеми обліку споживач чи організація, на вимогу (за ініціативою) якого (якої) здійснюється таке встановлення (заміна), розробляє відповідне техзавдання, яке погоджується електропередавальною організацією впродовж 10 робочих днів з дня його отримання. На основі погодженого техзавдання проектна організація за договором із споживачем/організацією-ініціатором розробляє проект встановлення лічильників. Установлення (заміна) лічильників без зміни електричної схеми здійснюється за існуючими проектними рішеннями без розробки техзавдання.

Установлення, налаштування, заміна, модернізація і виведення з експлуатації лічильників виконуються за погодженням з електропередавальною організацією на підставі заяви власника відповідного обладнання та за його рахунок (якщо ці дії планові або вимагаються нормативно-правовими актами) чи за рахунок організації, на вимогу (за ініціативою) якої здійснюється установлення (заміна) лічильників.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
24

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23687

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36707

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10549

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32699

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді