Хімбезпека: нові рішення від Кабміну

Зміни, зокрема, спрямовані на контроль екпорту та інтеграцію з ЄС

dsns2_.jpg

Кабінет міністрів схвалив Порядок здійснення моніторингу загроз хімічній безпеці та виявлення їх джерел.

Уряд посилив хімічну безпеку за європейськими стандартами

Для того щоб для оперативно виявляти наявні та потенційні загрози, Міндовкілля моніторитиме:

  • дані щодо обсягів виробництва чи імпорту хімічних речовин в Україні та рівень їх небезпечності;
  • інформацію щодо виготовлених чи ввезених на нашу територію нових хімічних речовин, щодо яких не проведено оцінку ризиків;
  • дані офіційної державної статистики.

Відомості про кожну виявлену загрозу вноситимуть у реєстр, який працюватиме у цілодобовому режимі.

Щорічно за результатами моніторингу Міндовкілля готуватиме звіт, де також зазначатиме пропозиції щодо посилення заходів безпеки. Такий документ міністерство оприлюднюватиме на своєму сайті, а також надсилатиме до Служби безпеки України.

Порядок розроблено на виконання євроінтеграційних зобов’язань України та для продовження реформи національної системи хімічної безпеки.

Одночасно уряд затвердив:

  • Порядок видачі (відмови у видачі, переоформлення, анулювання) дозволу на використання отруйної хімічної речовини;
  • Порядок видачі (відмови у видачі, переоформлення, анулювання) дозволу на використання особливо небезпечної хімічної речовини, яка виводиться з ринку.

Дія цих порядків поширюється на суб’єктів господарювання, які виробляють або використовують такі речовини.

Реформування процедури видання дозволів обумовлено тим, що особливо небезпечні речовини, які виводились з ринків інших країн, безконтрольно експортувались на ринок України. Тому постанова покликана змінити цю ситуацію.

Ключові ідеї:

  • побудувати нову національну систему хімічної безпеки;
  • підвищити рівень захисту людей і довкілля від можливого негативного впливу;
  • поступово вилучати з українського ринку небезпечні хімічні речовини, якщо для них існують більш безпечні та ефективні альтернативи.

За новими правилами, Міндовкілля видаватиме підприємствам дозвіл лише для тимчасового використання особливо небезпечних хімічних речовин, доки компанії не знайдуть або не розроблять безпечніші альтернативи.

Перелік виданих (переоформлених, анульованих) дозволів розміщуватиметься на офіційному веб-сайті Міндовкілля

Дозвільна процедура відповідатиме вимогам європейського регламенту REACH та дозволить виконати одне з євроінтеграційних зобов’язань Україні.

Джерело: Міндовкілля

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
233927

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70340

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
75413

Вуглекислотні вогнегасники

Вуглекислотні вогнегасники — поширений засіб пожежогасіння. Дізнайтеся зі статті про загальні та технічні характеристики вуглекислотних вогнегасників, призначення, правила застосування, транспортування і зберігання, перезаряджання вуглекислотних вогнегасників, принцип їх дії.
48739

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді