Затверджено значення гігієнічних нормативів та регламентів застосування хімічних речовин у повітрі робочої зони

Постановою Головного державного санітарного лікаря України було затверджено значення гігієнічних нормативів та регламентів застосування хімічних речовин у повітрі робочої зони.

Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 17.06.2013 № 15 затверджено рекомендовані Комітетом з питань гігієнічного регламентування Державної санітарно-епідеміологічної служби України значення гігієнічних нормативів та регламентів застосування хімічних речовин у повітрі робочої зони. А саме:

1. Гранично допустиму концентрацію (ГДК) галію металічного — 3,0 мг/м3, пари + аерозоль, 3 клас небезпечності;

2. Гранично допустиму концентрацію (ГДК) етил-2-бромо-3-метил бутаноату (етилового ефіру a-бромізовалеріанової кислоти) — 5,0 мг/м3, пари, 2 клас небезпечності;

3. Гранично допустиму концентрацію (ГДК) гексабромциклододекану — 10,0 м3, аерозоль, 4 клас небезпечності.

4. Гранично допустиму концентрацію (ГДК) декабромдифенілоксиду — 5,0 мг/м3, аерозоль, 2 клас небезпечності.

5. Орієнтовно безпечний рівень впливу (ОБРВ) трис-[N-(2,3-диметилфеніл)антралат]алюмінію гідрату (антралю) — 1,0 мг/м3, аерозоль.

Гігієнічну регламентацію застосування каталізатора LYNX (магній титан хлорид, компаунд з дибутилфталатом) здійснювати не потрібно. Контроль за вмістом каталізатора LYNX (магній титан хлорид, компаунд з дибутилфталатом) у повітрі робочої зони проводити за продуктами трансформації — магнію оксиду (ГДК — 4,0 мг/м3, аерозоль, 4 клас небезпечності) і гідрохлориду (ГДК — 5,0 мг/м3, пара «0», 2 клас небезпечності).

Відділу організації адміністративних послуг Департаменту стратегічного планування та соціально-гігієнічного моніторингу Державної санітарно-епідеміологічної служби України доручено довести постанову до органів, установ, закладів та підприємств Державної санітарно-епідеміологічної служби України, заінтересованих міністерств, відомств, інших зацікавлених установ та організацій у встановленому порядку.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114662

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8802

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді