Внесено зміни до Інструкції про порядок проведення обов’язкових психіатричних оглядів у Службі безпеки України

Наказом Центрального управління Служби безпеки України внесено зміни до Інструкції про порядок проведення обов’язкових психіатричних оглядів у Службі безпеки України.

Наказом Центрального управління Служби безпеки України внесено зміни до Інструкції про порядок проведення обов’язкових психіатричних оглядів у Службі безпеки України, затвердженої наказом Центрального управління Служби безпеки України від 17.07.2012 № 310 (далі — Інструкція).

Згідно зі змінами якщо лікар-психіатр склав висновок про нездатність осіб 3, 5 груп виконувати певний вид діяльності (роботи, професії, служби), визначений Переліком медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи, яка провадить цю діяльність, або оточуючих (затверджено постановою КМУ від 27.09.2000 № 1465), у зв’язку з наявністю психічного розладу або отримав медичні документи про наявність у осіб 3, 5 груп психічного розладу, керівникові відповідного органу, підрозділу, закладу СБУ лікувально-профілактичним закладом СБУ надсилається письмова інформація про нездатність зазначених осіб виконувати певний вид діяльності (роботи, професії, служби) для прийняття рішення щодо направлення:

  • осіб 3 групи на медичний огляд ВЛК у порядку, визначеному Положенням про проходження медичного огляду в Службі безпеки України (затверджено наказом СБУ від 30.09.2009 № 642), а тих, яким надано допуск до державної таємниці, — також на позачерговий психіатричний огляд;
  • осіб 5 групи на медичний огляд лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу СБУ, а тих, яким надано допуск до державної таємниці, — також на позачерговий психіатричний огляд.

Якщо лікар-психіатр або лікарська комісія за участю лікаря-психіатра під час психіатричного огляду у зв’язку з наданням чи переоформленням допуску до державної таємниці склав(ла) висновок про наявність у осіб 3, 5 груп психічних захворювань (розладів), які можуть завдати шкоди охороні державної таємниці, керівникові відповідного органу, підрозділу, закладу СБУ лікувально-профілактичним закладом СБУ надсилається письмова інформація з посиланням на протокол обов’язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів, складений згідно з додатком 2 до Інструкції МОЗ (форма № 122-1/о), для подальшого вжиття заходів щодо скасування допуску до державної таємниці у порядку, визначеному відповідними нормативно-правовими актами.

Також Інструкцію доповнено нормою, згідно з якою протоколи за формою № 122-1/о, складені під час психіатричного огляду у зв’язку з наданням чи переоформленням допуску до державної таємниці, зберігаються протягом 10 років.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 02.09.2013 за № 1501/24033, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114662

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8802

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді