Новий Порядок підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів, діяльність яких пов'язана з наданням послуг автомобільного транспорту

Новий порядок визначає організаційну структуру системи підвищення кваліфікації, встановлює процедури визначення навчальних центрів з підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів та вимоги до них, процедури перевірки знань керівників і спеціалістів.

Наказом Міністерства інфраструктури України від 26.07.2013 № 551 затверджено Порядок підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів, діяльність яких пов’язана з наданням послуг автомобільного транспорту.

Цей Порядок визначає організаційну структуру системи підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів, діяльність яких пов’язана з наданням послуг автомобільного транспорту, з питаннями безпеки перевезень, охорони праці та пожежної безпеки, встановлює процедури визначення навчальних центрів з підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів (далі — Навчальний центр) та вимоги до них, процедури перевірки знань керівників і спеціалістів.

Порядок поширюється на усіх суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, які:

  • надають послуги з перевезення пасажирів та/чи вантажів автомобільними транспортними засобами на договірних умовах за плату і відповідно до Закону України "Про автомобільний транспорт" зобов'язані організовувати підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів;
  • мають намір здійснювати діяльність з підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів та подали в установленому порядку заяву про видачу свідоцтва про визначення навчального центру з підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів, діяльність яких пов'язана з наданням послуг автомобільного транспорту, з питаннями безпеки перевезень, охорони праці та пожежної безпеки;
  • є Навчальними центрами та здійснюють діяльність з підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів.

Так, підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів здійснюється згідно з цим Порядком відповідно до затверджених наказом Міністерства інфраструктури України типових навчальних програм та навчально-тематичних планів підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів, складених за такими напрямами:

1) з питань надання послуг автомобільного транспорту:

-        внутрішні перевезення пасажирів;

-        міжнародні перевезення пасажирів;

-        внутрішні перевезення вантажів;

-        міжнародні перевезення вантажів;

2) з питань безпеки:

-        безпека перевезень;

-        охорона праці;

-        пожежна безпека.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 22.08.2013 за № 1454/23986, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114662

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8802

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді