Новий Порядок підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів, діяльність яких пов'язана з наданням послуг автомобільного транспорту

Новий порядок визначає організаційну структуру системи підвищення кваліфікації, встановлює процедури визначення навчальних центрів з підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів та вимоги до них, процедури перевірки знань керівників і спеціалістів.

Наказом Міністерства інфраструктури України від 26.07.2013 № 551 затверджено Порядок підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів, діяльність яких пов’язана з наданням послуг автомобільного транспорту.

Цей Порядок визначає організаційну структуру системи підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів, діяльність яких пов’язана з наданням послуг автомобільного транспорту, з питаннями безпеки перевезень, охорони праці та пожежної безпеки, встановлює процедури визначення навчальних центрів з підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів (далі — Навчальний центр) та вимоги до них, процедури перевірки знань керівників і спеціалістів.

Порядок поширюється на усіх суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, які:

  • надають послуги з перевезення пасажирів та/чи вантажів автомобільними транспортними засобами на договірних умовах за плату і відповідно до Закону України "Про автомобільний транспорт" зобов'язані організовувати підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів;
  • мають намір здійснювати діяльність з підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів та подали в установленому порядку заяву про видачу свідоцтва про визначення навчального центру з підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів, діяльність яких пов'язана з наданням послуг автомобільного транспорту, з питаннями безпеки перевезень, охорони праці та пожежної безпеки;
  • є Навчальними центрами та здійснюють діяльність з підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів.

Так, підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів здійснюється згідно з цим Порядком відповідно до затверджених наказом Міністерства інфраструктури України типових навчальних програм та навчально-тематичних планів підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів, складених за такими напрямами:

1) з питань надання послуг автомобільного транспорту:

-        внутрішні перевезення пасажирів;

-        міжнародні перевезення пасажирів;

-        внутрішні перевезення вантажів;

-        міжнародні перевезення вантажів;

2) з питань безпеки:

-        безпека перевезень;

-        охорона праці;

-        пожежна безпека.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 22.08.2013 за № 1454/23986, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21311

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14354

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
640

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді