Нещасний випадок: хто встановлює зв'язок з виробництвом?

Дізнайтесь, чи можна вирішити спір у суді

Нещасний випадок: хто встановлює зв'язок з виробництвом?

Федерація профспілок України повідомила про нещодавній висновок Великої Палати Верховного Суду щодо встановлення зв'язку нещасного випадку з виробництвом.

Як проводити спеціальне розслідування нещасних випадків

Так, тут розглядали спір щодо нещасного випадку, який комісія з розслідування визнала не пов'язаним з виробитвом, а суди попередніх інстанцій — таким, що з виробництвом пов'язаний.

Зрештою, Велика Палата ВСУ дійшла висновку, що суд не наділений повноваженнями щодо визнання нещасного випадку таким, що пов’язаний з виробництвом, натомість такі повноваження входять до виключної компетенції комісії з розслідування нещасних випадків.

Натомість у суді можна оскаржити рішення та відповідний акт такої комісії, і тоді буде вирішено, чи були наявні порушення у роботі та наскільки обґрунтованим можна вважати рішення.

Джерело: Федерація професійних спілок України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт службового розслідування порушень вимог безпеки

Після того, як комісія зі службового розслідування встановила причини, винних осіб і зміст порушень, вона складає акт службового розслідування. Скачайте Акт службового розслідування: зразок, розроблений експертом
7425

Службове розслідування порушень вимог безпеки

Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
79958

Допомога при ураженні струмом

Перша допомога при ураженні електричним струмом — це найпростіші медичні дії, які виконуються безпосередньо на місці події в найкоротші після травмування строки. У статті ми розповімо, як правильно надати першу допомогу при ураженні струмом.
62290

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов’язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
131137

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді