ДСНС фіксуватиме перевірки на відео

МВС оновило правила проведення заходів контролю

ДСНС фіксуватиме перевірки на відео

МВС наказом від 07.06.2024 № 398 затвердило Порядок застосування засобів аудіо- та відеотехніки посадовими особами ДСНС під час здійснення заходів державного нагляду (контролю); далі — Порядок.

Як проходить перевірка за скаргою фізичної особи

Порядок визначає механізм, за яким посадові особи ДСНС застосовуватимуть засоби аудіо- та відеотехніки під час заходів державного нагляду (контролю) щодо суб’єктів господарювання у сфері пожежної та техногенної безпеки, документування порушень вимог  законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки.

Посадова особа ДСНС, яка застосовує портативний відеореєстратор, призначений для звукозапису, фото- й відеозйомки, повинна поінформувати про це осіб, стосовно яких проводить запис.

Фото- й відеозйомка та звукозапис відбуватимуться одночасно з початком заходу державного нагляду (контролю) на території суб’єкта господарювання або в приміщенні органу (підрозділу) ДСНС.

Нагадаємо, що КМУ постановою від 13.03.2022 № 303 запровадив мораторій на проведення планових перевірок на період воєнного стану. Отже, зараз ДСНС може проводити лише позапланові заходи державного нагляду (контролю).

Суб’єкт господарювання має змогу уникнути позапланової перевірки, якщо подасть у встановлений законом строк декларацію з уточненими достовірними даними.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Посада інженера з охорони праці

Законодавство зобов’язує роботодавців, незалежно від форми власності організації, забезпечити своїм працівникам безпечні умови праці. Інженер з охорони праці — особа, яка відповідає за безпеку праці на підприємстві. Які вимоги до інженера з охорони праці існують? Що він повинен знати, які обов’язки виконувати? Про це читайте у нашій статті.
66564

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22468

Інструкції з охорони праці в медичних закладах

Керівник медичного закладу видає наказ про затвердження інструкцій з охорони праці в медичному закладі. Ознайомтесь з прикладом такого наказу та скачайте перелік інструкцій з охорони праці в медичних закладах.
18113

Органи державного управління охороною праці в Україні

Державна політика в галузі охорони праці спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці. Зі статті ви дізнаєтеся, яка структура державного управління охороною праці в Україні, хто здійснює державне управління охороною праці та які саме обов’язки та повноваження органів державного управління охороною праці.
19250

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді