Передача підприємства новому власнику: зміни в законодавстві

Відповідний закон набув чинності

Передача підприємства новому власнику: зміни в законодавстві

Закон № 3677-IX «Про внесення зміни до Кодексу законів про працю України щодо трудових відносин при передачі суб'єкта господарювання» набув чинності. 

Держпраці оновила покажчик НПАОП

Документ передбачає доповнення КЗпП доповнено статтею 36-1 («Трудові відносини при передачі суб'єкта господарювання»).

Закон надає визначення таким поняттям:

  • Передача суб'єкта господарювання — це зміна власника підприємства, установи, організації, їх реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення), виділ, а також зміна власника/користувача майна або його частини, за яким стоїть організована група ресурсів, що використовуються роботодавцем, зі збереженням виду економічної діяльності.
  • Відчужувач — будь-яка юридична особа (чи роботодавець-фізична особа), яка передає суб'єкт господарювання. 
  • Набувач — будь-яка юридична особа (чи роботодавець-фізична особа), яка внаслідок передачі отримує суб'єкт господарювання, за яким стоїть організована група ресурсів, та продовжує той самий вид економічної діяльності, що і відчужувач, та стає учасником наявних трудових відносин.

Закон зобов'язує сторони щонайменше за 10 робочих днів до передачі суб'єкта поінформувати про це профспілкового представника, уповноважених представників або самих працівників. Таке повідомлення може бути здійснене письмово або ж за допомогою електронних комунікацій.

  • дату (зокрема, орієнтовну) передачі суб'єкта господарювання;
  • причини передачі;
  • правові, економічні та соціальні наслідки для працівників;
  • будь-які передбачені стосовно працівників заходи.

Якщо ж йдеться про зміну істотних умов праці, то про це працівників повідомляють щонайменше за два місяці. 

Після повідомлення колектив може ініціювати консультації щодо наданої інформації. Для цього відводиться термін у п'ять робочих днів. Стільки ж можуть тривати самі консультації. Результатом таких переговорів є відповідний протокол або інший документ.

Одночасно для працівників гарантовано, що у разі передачі вони зберігають трудові відносини з набувачем (зокрема, залишаються в силі зафіксовані у трудових договорах взаємні права та обов'язки). Так само зберігаються функції профспілки або уповноважених працівників. 

Джерело: Будстандарт 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21288

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
233971

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70353

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
75428

Вуглекислотні вогнегасники

Вуглекислотні вогнегасники — поширений засіб пожежогасіння. Дізнайтеся зі статті про загальні та технічні характеристики вуглекислотних вогнегасників, призначення, правила застосування, транспортування і зберігання, перезаряджання вуглекислотних вогнегасників, принцип їх дії.
48758

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді