Новий Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків у Держспецзв’язку України

Порядок визначає процедуру розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з особами рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України при виконанні службових обов’язків.

Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 16.09.2013 № 514 затверджено Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з особами рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Цей Порядок визначає процедуру розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з особами рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (далі — Держспецзв’язку) при виконанні службових обов’язків.

Дія цього Порядку поширюється на осіб рядового і начальницького складу структурних підрозділів Адміністрації Держспецзв’язку, регіональних органів, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв’язку (далі — підрозділи Держспецзв’язку).

Розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань, що сталися з державними службовцями та працівниками Держспецзв’язку (далі — працівники) під час виконання трудових (посадових) обов’язків, здійснюються згідно з Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232.

Розслідування та проведення обліку нещасних випадків, що сталися з особами рядового і начальницького складу та працівниками не під час виконання службових (трудових) обов’язків та не під час навчально-виховного процесу, здійснюються комісією з розслідування нещасного випадку, про що видається наказ Адміністрації Держспецзв’язку (підрозділу Держспецзв’язку) відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270.

Розслідування проводиться у разі раптового або такого, що виникло з плином часу, погіршення стану здоров’я особи рядового чи начальницького складу, одержання нею травми, теплового удару, опіку, обмороження, у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень унаслідок пожежі, стихійного лиха (землетруси, зсуви, повені, урагани та інші надзвичайні події), контакту з представниками тваринного і рослинного світу, що призвели до втрати особою рядового чи начальницького складу працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення її на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день, а також у випадку смерті особи рядового чи начальницького складу у структурних підрозділах Адміністрації Держспецзв’язку та підрозділах Держспецзв’язку при виконанні службових обов’язків (далі — нещасні випадки).

Про настання нещасного випадку, нещасного випадку зі смертельним наслідком або групового нещасного випадку, який стався одночасно з двома і більше особами рядового і начальницького складу, негайно повідомляються органи прокуратури (Голова Держспецзв’язку повідомляє щодо структурних підрозділів Адміністрації Держспецзв’язку, а керівник підрозділу Держспецзв’язку — щодо підрозділу Держспецзв’язку).

Порядок крім загальних положень містить розділи:

  • Повідомлення про нещасні випадки, їх розслідування та облік
  • Спеціальне розслідування нещасних випадків

У додатках до Порядку наведено:

  • Акт (спеціального) розслідування нещасного випадку (Форма НРН-5)
  • Акт № ___ про нещасний випадок, пов’язаний з виконанням службових обов’язків (Форма НРН-1)
  • Акт № ___про нещасний випадок, не пов’язаний з виконанням службових обов’язків (Форма НПВРН)
  • Журнал реєстрації осіб, що потерпіли від нещасних випадків
  • Повідомлення про наслідки нещасного випадку
  • Протокол огляду місця, де стався нещасний випадок
  • Ескіз місця, де стався нещасний випадок
  • Протокол опитування потерпілого (потерпілих), свідків та інших осіб, причетних до нещасного випадку
  • Пояснювальна записка потерпілого (потерпілих), свідків та інших осіб, причетних до нещасного випадку

Визнано таким, що втратив чинність, наказ Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження Інструкції про порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій у Держспецзв’язку» від 05.06.2008 № 87.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 30.09.2013 за № 1681/24213, набрав чинності 22.10.2013.

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19002

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38134

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
127

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15346

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді