Наразі 26% території України є потенційно небезпечними через забрудненість вибухівкою (близько 156 тис. кв. км). При цьому сапери працюють над очищенням території. Так, у Кабміні повідомили про понад 80 тисяч га очищеної площі (800 кв. км), з яких 74 га повернуто в експлуатацію.
Мінно-вибухові поранення: чим небезпечні та як надати домедичну допомогу
Створення ефективного ринку розмінування із залученням інновацій у КМУ назвали своєю метою. Для цього, зокрема, знадобиться масове виробництво техніки — це дозволить пришвидшити процес, який може зайняти десятиліття.
Вибухонеезпечні зони
Так, вже сертифіковано 34 оператори протимінної діяльності, а деякі підприємства проходять цю процедуру просто зараз. Крім того, сертифікацію пройшли дві машини української розробки, ще один механізм випробують.
Водночас Міноборони повідомило, що над очищенням звільнених регіонів від вибухівки працюють 353 групи розмінування. Сапери вже знищили понад 330 тисяч вибухонебезпечних залишків.
До очищених територій входять і сільськогосподарські угіддя, і автодороги та залізниця, а також — лінії електропередач.
Джерело: Кабінет Міністрів України, Міністерство оборони
Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
Скачайте зразок наказу про призначення відповідального за електрогосподарство, розроблений відповідно до вимог нормативних документів
Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.