Наразі 26% території України є потенційно небезпечними через забрудненість вибухівкою (близько 156 тис. кв. км). При цьому сапери працюють над очищенням території. Так, у Кабміні повідомили про понад 80 тисяч га очищеної площі (800 кв. км), з яких 74 га повернуто в експлуатацію.
Мінно-вибухові поранення: чим небезпечні та як надати домедичну допомогу
Створення ефективного ринку розмінування із залученням інновацій у КМУ назвали своєю метою. Для цього, зокрема, знадобиться масове виробництво техніки — це дозволить пришвидшити процес, який може зайняти десятиліття.
Вибухонеезпечні зони
Так, вже сертифіковано 34 оператори протимінної діяльності, а деякі підприємства проходять цю процедуру просто зараз. Крім того, сертифікацію пройшли дві машини української розробки, ще один механізм випробують.
Водночас Міноборони повідомило, що над очищенням звільнених регіонів від вибухівки працюють 353 групи розмінування. Сапери вже знищили понад 330 тисяч вибухонебезпечних залишків.
До очищених територій входять і сільськогосподарські угіддя, і автодороги та залізниця, а також — лінії електропередач.
Джерело: Кабінет Міністрів України, Міністерство оборони
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
Вуглекислотні вогнегасники — поширений засіб пожежогасіння. Дізнайтеся зі статті про загальні та технічні характеристики вуглекислотних вогнегасників, призначення, правила застосування, транспортування і зберігання, перезаряджання вуглекислотних вогнегасників, принцип їх дії.