Переведення годинників: прокидатимемось на годину раніше

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Перехід на літній час відбудеться вже цими вихідними

Переведення годинників: прокидатимемось на годину ранішеВ останню неділю березня Україна традиційно перейде на літній час. Перехід регламентує постанова КМУ від 13.05.1996 № 509 «Про порядок обчислення часу на території України».

Як підготувати підприємство до безпечної роботи у весняно‑літній період

У ніч із 30 на 31 березня 2024 року о 03:00 стрілки годинників потрібно буде перевести на одну годину вперед. Сучасні гаджети зроблять це автоматично.

Нагадаємо, переведення стрілок годинників в Україні відбувається двічі на рік — у останню неділю жовтня та в останню неділю березня.

Перехід на літній час дозволить більш раціонально використовувати світлий час доби, менше часу користуватись штучним освітленням та економити електроенергію. Зараз ця мотивація — одна з пріоритетних, тому що російська агресія спрямована, зокрема, на об’єкти критичної інфраструктури.

Нагадаємо, Верховна Рада у березні 2021 року відправила на доопрацювання законопроєкт № 4201 «Про обчислення часу в Україні». Він пропонує скасувати сезонне переведення годинника та залишити в Україні зимовий час. У Євросоюзі також тривають дискусії про скасування переходу на літній час. Це питання має вирішитися до 2026 року.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
953

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64619

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді