В останню неділю березня Україна традиційно перейде на літній час. Перехід регламентує постанова КМУ від 13.05.1996 № 509 «Про порядок обчислення часу на території України».
Як підготувати підприємство до безпечної роботи у весняно‑літній період
У ніч із 30 на 31 березня 2024 року о 03:00 стрілки годинників потрібно буде перевести на одну годину вперед. Сучасні гаджети зроблять це автоматично.
Нагадаємо, переведення стрілок годинників в Україні відбувається двічі на рік — у останню неділю жовтня та в останню неділю березня.
Перехід на літній час дозволить більш раціонально використовувати світлий час доби, менше часу користуватись штучним освітленням та економити електроенергію. Зараз ця мотивація — одна з пріоритетних, тому що російська агресія спрямована, зокрема, на об’єкти критичної інфраструктури.
Нагадаємо, Верховна Рада у березні 2021 року відправила на доопрацювання законопроєкт № 4201 «Про обчислення часу в Україні». Він пропонує скасувати сезонне переведення годинника та залишити в Україні зимовий час. У Євросоюзі також тривають дискусії про скасування переходу на літній час. Це питання має вирішитися до 2026 року.
Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
Як безпечно організувати роботу навантажувачів та яку документацію потрібно оформити? Детальніше про вимоги чинного законодавства до експлуатації навантажувачів розповідає експерт
Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.