Роздягальня та душова: санітарно-гігієнічні вимоги

Облаштовуйте побітові приміщення без порушень

Роздягальня та душова: санітарно-гігієнічні вимоги Чи може роботодавець самостійно проводити санітарно-гігієнічні дослідження

Насамперед роботодавцеві варто правильно ідентифікувати допоміжні побутові приміщення. Держпраці відносить до таких:

  • роздягальні;
  • душові;
  • умивальники;
  • кімнати особистої гігієни жінки;
  • пункти харчування;
  • місця для паління;
  • приміщення для прання, хімічного чищення й сушіння, ремонту робочого одягу та взуття;
  • приміщення для обігріву.

Усі названі приміщення мають використовуватися лише за призначенням. Роботодавець має подбати про їх регулярну дезінфекцію (не менш ніж раз на місяць).
Водночас є й специфічні вимоги до різних типів приміщень.

Роздягальня та душова: санітарно-гігієнічні вимоги Гігієнічна класифікація умов праці

Так, душові та роздягальні мають бути суміжними. Втім, між ними може бути розміщений тамбур — якщо у душовій 6 або більше сіток.

Площа та кількість місць у роздягальнях залежать від чисельності працівників: так, місць має бути достатньо, щоб розмістились працівники двох суміжних найчисленніших змін. Якщо для зберігання одягу використовують не вішаки, а шафки, кількість працівників визначають за списком. Також роздягальні обладнують лавами (шириною 30 см).

Тут же (або у суміжних приміщеннях) розташовують умивальники, кожен з яких має бути обладнаний змішувачем, гарячою та холодною водою. Кількість умивальників так само залежить від кількості працівників: на кожні 7-20 осіб має бути встановлений окремий умивальник (для жінок та чоловіків — у різних приміщеннях).

Приміщення для особистої гігієни жінок встановлюють, якщо хоча б на одну зміну припадає 15 або більше працівниць.

Джерело: Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
246389

Робота на відкритому повітрі взимку

Знижена температура повітря робочої зони та поверхні обладнання належить до фізичних небезпечних і шкідливих виробничих чинників. Як захистити працівників, які виконують роботу на відкритому повітрі взимку, — читайте в статті.
11477

Санітарно-гігієнічна характеристика умов праці

Санітарно-гігієнічна характеристика умов праці складається, якщо є підозра на наявність у працівника професійного захворювання (отруєння). Дізнайтеся, на підставі яких документів складають санітарно-гігієнічну характеристику умов праці та чому сангігхарактеристики інколи оскаржують у суді
12038

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
7048

Охорона праці і температурний режим у медичному закладі

Охорона праці в медичних закладах починається з вимог до мікроклімату. Зі статті ви дізнаєтеся, які саме вимоги до охорони праці та температурного режиму в медичному закладі передбачені законодавством.
16655

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді