Щодо підвищення окладів у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці окремим працівникам закладів охорони здоров’я

Посадові оклади лікарів, незалежно від їх найменування, підвищуються на 25% у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці.

Міністерство охорони здоров’я України підготувало лист «Щодо підвищення окладів у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці» від 30.04.2013 № 10.01.07/1471/12778.

Так, відповідно до пункту 1.5 додатка 3 до спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» (далі — Умови № 308/519) посадові оклади лікарів, незалежно від їх найменування, у т. ч. для обслуговування хворих у виробничих (трудових) майстернях та підсобних господарствах (за винятком посад лікарів відділень, кабінетів, палат, які не передбачені для лікування психічно хворих та осіб, які страждають хронічним алкоголізмом та наркоманією), заступників головного лікаря з економічних питань, завідувачів господарства, професіоналів, фахівців та технічних службовців, у т. ч. бібліотечних та соціальних працівників, фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою, незалежно від їх найменування, у т. ч. для обслуговування хворих у лікувально-виробничих (трудових) майстернях та підсобних господарствах (за винятком посад фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою відділень, кабінетів, палат, не передбачених для лікування), молодших медичних сестер усіх найменувань, сестер-господарок, реєстраторів медичних, у т. ч. для обслуговування хворих у лікувально-виробничих (трудових) майстернях та підсобних господарствах; робітників, які зайняті обслуговуванням хворих психіатричних (психоневрологічних), наркологічних закладів, їх структурних підрозділів, за винятком відділень, кабінетів, палат, що не призначені для лікування психічно хворих та осіб, які страждають хронічним алкоголізмом і наркоманією, підвищуються на 25% у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці.

Підвищення не поширюється на лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою відділень, кабінетів, палат, що не призначені для лікування осіб, які страждають хронічним алкоголізмом і наркоманією, у т. ч. на працівників, які проводять медичні огляди (пп. 2.4.5 (12) Умов № 308/519).

Конкретний перелік посад працівників, яким посадові оклади підвищуються у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці, затверджується керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом залежно від функціональних обов’язків та обсягу роботи у шкідливих та важких умовах.

З огляду на зазначене керівник закладу охорони здоров’я за погодженням з профспілковим комітетом має право включити до переліку посад працівників, яким посадові оклади підвищуються у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці, посади працівників адміністративно-господарського підрозділу, які за своїми функціональними обов’язками обслуговують хворих, зайняті обслуговуванням та упорядкуванням території, ремонтом та експлуатацією будівель, медичного і технологічного обладнання, працівників пральні та кухні у зв’язку з тим, що вони мають територіальні контакти з психічно хворими та особами, які страждають хронічним алкоголізмом і наркоманією.

Атестація робочих місць для встановлення підвищення не проводиться.

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73018

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
110734

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
67875

Акт-допуск на виконння будівельно-монтажних робіт

Перед початком будівельно-монтажних робіт на діючому підприємстві замовник і генпідрядник повинні оцінити ризики, визначити небезпечні зони та скласти акт-допуск. Хто відповідає за безпеку та які заходи необхідно виконати – читайте у статті
46

Обов’язкові журнали з охорони праці на підприємстві

Які журнали з охорони праці повинні бути на підприємстві? Як правильно вести журнали з охорони праці? Де взяти бланки журналів з охорони праці та зразки журналів з охорони праці? Аби вам не довелося довго шукати відповіді на ці та інші запитання, ми зібрали всі журнали, розміщені на нашому порталі, в одній статті
96161

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді