Спалювання сміття: уряд затвердив технічні вимоги

Норми синхронізували зі стандартами ЄС

Спалювання сміття:  уряд затвердив технічні вимогиКабмін затвердив Технічні вимоги, яким мають відповідати сміттєспалювальні установки. Вони допоможуть якісно врегулювати роботу підприємств, що експлуатуватимуть стаціонарні або мобільні установки спалювання та сумісного спалювання відходів, більш відомі як «сміттєспалювальні заводи».

Як підготувати підприємство до безпечної роботи у весняно‑літній період

Будівництво таких заводів не є пріоритетним для нашої країни. Однак Україна зобов’язалася повністю імплементувати європейське законодавство у цій сфері, а отже — врегулювати питання функціонування сміттєспалювальних установок.

Умови спалювання відходів в Україні тепер відповідатимуть європейським стандартам екологічної безпеки, зокрема вимогам:

  • Директиви 2008/98/ЄС про відходи;
  • Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди;
  • Імплементаційного рішення Європейської комісії 2019/2010 про встановлення висновків щодо найкращих доступних методів для спалювання відходів.

Спалювання сміття:  уряд затвердив технічні вимогиЗразок інструкції про заходи пожежної безпеки на полігоні твердих побутових відходів

Зараз в Україні фактично існує лише один сміттєспалювальний завод, який працює в Києві ще з 1987 року. Якщо такі заводи створюватимуть в Україні надалі, то лише із застосуванням найкращих доступних технологій і методів управління.

Оператори будуть зобов’язані:

  • упроваджувати заходи зі скорочення викидів і скидів;
  • здійснювати постійний моніторинг роботи установок і вимірювати показники стану повітря, підземних та поверхневих вод, ґрунтів, запахів, шумового забруднення тощо.

Застосування сучасних технологій і суворий контроль за викидами допоможуть забезпечити максимальну ефективність та безпечність процесу.

Мінекономіки будує нову систему управління відходами та створюватиме нові сміттєобробні потужності. У планах — будівництво нових сміттєпереробних заводів у Київській, Івано-Франківській, Полтавській, Одеській, Закарпатській, Сумській і Харківській областях

На заводах передбачається глибоке сортування з виділенням ресурсоцінних матеріалів (металобрухту, скла, пластику) і переробка органічних відходів з подальшим виробництвом біометану тощо.

Джерело: Міндовкілля

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21282

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14318

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді