Державна служба України з питань праці надає роз’яснення, чи має приватний підприємець, у якого є наймані працівники, вести кадрове діловодство?
Державна служба України з питань праці (Держпраці) надає роз’яснення, чи має приватний підприємець, у якого є наймані працівники, вести кадрове діловодство?
Відповідно до чинного законодавства, наголошує Держпраці, фізична особа-підприємець, яка використовує найману працю, є роботодавцем (або власником підприємства), а отже на нього покладається обов’язок щодо ведення всіх передбачених законодавством документів про працю, а саме:
- відомості про нарахування та виплату заробітної плати найманим працівникам;
- журнал реєстрації наказів;
- журнал обліку руху трудових книжок працівників та вкладишів до них;
- табелі використання робочого часу працівників;
- належно затверджений графік відпусток найманих працівників;
- посадові інструкції для найманих працівників та інші.
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Перед початком будівельно-монтажних робіт на діючому підприємстві замовник і генпідрядник повинні оцінити ризики, визначити небезпечні зони та скласти акт-допуск. Хто відповідає за безпеку та які заходи необхідно виконати – читайте у статті